ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


UBIERAJĄC
NIE TYLKO
W SŁOWA

Katarzyna Mazurkiewicz  
Dyrekcja ZPSP  


UBIERAJĄC NIE TYLKO W SŁOWA
To temat wystawy wraz pokazem kolekcji mody, który miał miejsce
w Galerii „Jednej Ściany” w naszej szkole w dniu 18 listopada 2014 roku

Autorką wystawy była Katarzyna Mazurkiewicz studentka III Roku Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi. Tymi słowami Kasia przywitała gości podczas swojego wernisażu

Chciałam podziękować, za zaproszenie na wystawę Panu Wicedyrektorowi Pawłowi Nowakowskiemu oraz Panu Dyrektorowi Szkoły Marcinowi Walickiemu.

Dziękuję bardzo moim profesorom z Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi - za ogromny wkład pracy i czas poświęcony każdemu studentowi z osobna na konstruktywne korekty – w szczególności Pani Profesor Małgorzacie Łukawskiej oraz Pani Profesor Dorocie Sak.

Dziękuję również przyjaciołom. Nie sądziłam, że przeprowadzając się do Łodzi, poznam tyle niesamowitych i pełnych życzliwości osób.

Galeria Jednej Ściany w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych to wyjątkowe miejsce, ponieważ szkoła sama w sobie oddycha niezliczoną ilością świeżych pomysłów kreatywnych młodych ludzi.

Mam cichą nadzieję, że moja wystawa będzie pewnego rodzaju inspiracją dla licealistów, którzy od tego roku rozpoczęli naukę na nowej specjalizacji - projektowanie ubioru. Rzeczy pokazane na wystawie są procesem kształtowania się pewnego rodzaju spojrzenia na modę.

Chciałabym, poprzez tę wystawę przekazać trochę pozytywnej energii, koloru, zabawy podstawowymi elementami ubioru. Żeby moda nie kojarzyła się tylko z branżą trudną samą w sobie, błyskami fleszy, celebrytami i bogatymi ludźmi.

Sam proces twórczy jest ogromną przyjemnością – odnalezienie inspiracji, poszukiwanie materiałów, pytania powstałe przy tworzeniu konstrukcji, pomysły powstałe na kartce – które za jakiś czas zaistnieją w rzeczywistości.

Zapraszam na pokaz mody, w którym udział biorą uczennice Szkoły. Zostanie on wzbogacony o żywą oprawę muzyczną. Dwa utwory gościnnie wykona wokalistka Paulina Kwapińska ze Szkoły Muzycznej Pani Moniki Łatoszyńskiej.

Dziękujemy Kasi za wspaniałe pomysły, kreatywność i Życzymy jej sukcesów artystycznych, wspaniałych inspiracji, realizacji swoich planów i następnych wystaw w naszej Galerii „Jednej Ściany”.

Zapraszamy do galerii: ...więcej