ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


Drzwi
Otwarte
w
Łódzkim
Plastyku


Drzwi Otwarte
w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych
im. T. Makowskiego w Łodzi


Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi już po raz drugi zorganizował Drzwi Otwarte. W tym dniu społeczność szkolna zaoferowała odwiedzającym różnorodne warsztaty, atrakcyjne prezentacje, spotkania i wystawy.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się otwarte pracownie plastyczne. Nauczyciele rysunku i malarstwa poprowadzili konsultacje dla kandydatów – i przybliżyli gościom specyfikę egzaminów wstępnych.

Zainteresowani mogli ponadto obejrzeć dzieła uczniów z pracowni projektowych i dowiedzieć się, spośród jakich specjalności i specjalizacji będą wybierać, kiedy staną się integralną częścią klas pierwszych Liceum Plastycznego.

Podczas Drzwi Otwartych goście oglądali także pokaz mody. Został on przygotowany przez uczniów Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi w ramach specjalności – projektowanie ubioru. Młodzież wczuła się w rolę kreatorów mody i zaprezentowała kolekcję, której tematem przewodnim był patron szkoły.

Program Drzwi Otwartych przypadł do gustu osobom, które nas odwiedziły. Goście pytali o strukturę Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi. Dowiadywali się o system zajęć ogólnokształcących i plastycznych, o konkursy, przeglądy, plenery i wszelkie wydarzenia artystyczne, które wpisują się w życie naszej szkoły.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku obchodziliśmy 70-lecie istnienia. Jesteśmy jedną z najstarszych szkół średnich plastycznych w Polsce. Wielu naszych absolwentów osiągnęło sukces i stało się wybitnymi twórcami, znanymi na całym świecie.

Zapraszamy do galerii: ...więcejPaweł Nowakowski