ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


WERNISAŻ
I
ROZDANIE
NAGRÓD


WERNISAŻ I ROZDANIE NAGRÓD W RAMACH
KONKURSU MIĘDZYKULTUROWE POSZUKIWANIA W SZTUCE
„TERRORYZM – NIE!”

W dniu 1 kwietnia 2017 roku miała miejsce wyjątkowa uroczystość, która odbyła się przy ul. Piotrkowskiej 113 – w siedzibie Fundacji „Lux Pro Monumentis” (organizator Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła „Light.Move.Festival”).

Dzięki współpracy z p. Beatą Konieczniak, pomysłodawczynią „Light.Move.Festival”, reprezentującą Radę Fundacji „Lux Pro Monumentis”, wernisaż mógł dojść do skutku.

Gości przywitał komisarz MIĘDZYKULTUROWYCH POSZUKIWAŃ W SZTUCE – mgr Piotr Izydorczyk, który dokonał podsumowania konkursu i pogratulował jego laureatom. Podziękował również gospodarzowi wydarzenia – p. Beacie Konieczniak, za możliwość prezentacji prac w siedzibie Fundacji „Lux Pro Monumentis”. Zwrócił się także z wyrazami wdzięczności do jurorów, którzy uczestniczyli w obradach konkursu i oceniali dokonania młodych artystów.

Głos zabrał również przewodniczący jury – prof. Piotr Karczewski, dziekan Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, który odczytał protokół konkursu. Natomiast wiceprzewodniczący – Grzegorz Kalinowski, kierownik Pracowni Technologii Malarstwa ASP w Łodzi – wręczył laureatom nagrody i wyróżniania.

Wyeksponowane prace znakomicie prezentowały się we wnętrzach Fundacji „Lux Pro Monumentis”. Powstały one w czterech kategoriach – plakat, rysunek, malarstwo i grafika. Miały intrygującą i zadziwiającą wymowę plastyczną. Uwagę zwracał także ich wysoki poziom oraz dojrzałość artystyczna. W wypowiedziach młodych artystów najważniejsze pozostało przesłanie – „TERRORYZM – NIE!”. Wyobraźnia twórców zaskoczyła wszystkich. Ale różnorodność, a także oryginalność prac „wybrzmiała” dopiero w przestrzeni wystawienniczej.

Sam konkurs MIĘDZYKULTUROWE POSZUKIWANIA W SZTUCE jest rozwojowy i zdobywa coraz większą popularność. Został na stałe wpisany w kalendarz imprez ogólnopolskich. Jego organizatorem jest Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

Karolina Woszczyk