ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


„Niech
żyją
wakacje,
niech
żyje
pole
i las.
I niebo,
i słońce,
wolny,
swobodny
czas…”


„Niech żyją wakacje, niech żyje pole i las. I niebo, i słońce, wolny, swobodny czas…”

I w końcu pojawił się. Długo oczekiwany, słoneczny i gorący… koniec roku szkolnego. 23 czerwca 2017 roku uczniowie pożegnali okres nauki i powitali wakacje. Z uśmiechem i wypiekami na twarzy odbierali świadectwa, myśląc już pewnie o zasłużonym wypoczynku, o błogim lenistwie nad morzem, jeziorem lub w górach. Po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkali się z nauczycielami na sali gimnastycznej, by uczcić ten radosny czas.

Wychowawcy poszczególnych klas Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi z wicedyrektorem ds. artystycznych – p. Pawłem Nowakowskim – oficjalnie wręczyli nagrody „wzorowym” uczniom. Otrzymali oni świadectwa z tzw. czerwonym paskiem oraz książkowe upominki. Wśród wyróżnionych osób znalazły się nawet takie, które mogły pochwalić się średnią 5,27! Gratulujemy!

Nagrody przyznano również laureatom konkursów plastycznych. Szczególnym uznaniem cieszyła się Sonia Skowronek, uczennica klasy IIIa LP, która, jak pamiętamy, dotarła do III etapu Ogólnopolskiego Przeglądu Plastycznego w Warszawie. Jako finalistka Ogólnopolskiego Przeglądu Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Katowicach zdobyła „indeks”, który uprawnia ją do podjęcia studiów na każdej wyższej uczelni plastycznej w Polsce. Gościliśmy ponadto przedstawicieli Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, w którego „murach” 1 czerwca odbył się Plener Malarski. Wręczyli oni nagrody główne i wyróżnienia uczniom biorącym w nim udział.

23 czerwca 2017 roku był nie tylko uroczystym zakończeniem roku szkolnego. To także moment, w którym powitaliśmy nowego dyrektora szkoły – p. Katarzynę Paliwodę. Przedstawiła ją p. Danuta Podgórska, naczelnik III wydziału nadzoru pedagogicznego Centrum Edukacji Artystycznej.

Do tej pory obowiązki dyrektora pełniła – p. Anna Perlińska, która z wielkim sercem i starannością zaangażowała się w działania na rzecz Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi. Otrzymała za to serdeczne podziękowania – od Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego oraz Grona Pedagogicznego.

Tym wesołym i wzruszającym akcentem zamknęliśmy rok szkolny 2016/2017. Całą uroczystość podsumowali uczniowie – Maria Jakubowska i Joanna Gaj z kl. IIa LP, a także Kacper Maciński z kl. V OSSP. Zaprezentowali oni krótką humorystyczną scenkę, której mottem stała się myśl Heraklita z Efezu – „panta rhei”, czyli wszystko płynie… Płyńmy zatem. Do zobaczenia we wrześniu!

Zapraszamy do galerii: ...więcej,

Karolina Woszczyk