ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


W
MIASTECZKU
HALLOWEEN


W miasteczku Halloween

31. października w szkole obchodziliśmy Halloween. Ten popularny zwyczaj przywędrował do Polski w latach 90. XX wieku ze Stanów Zjednoczonych. Tego dnia organizowane są maskarady, zabawy i pochody halloweenowe. Jego symbolem jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami.

Przygotowaniem imprezy zajął się Samorząd Uczniowski. Szczególną inicjatywą wykazała się jego przewodnicząca – Maria Jakubowska (kl. IIIA LP), która udekorowała szkołę, przygotowała dyskotekę oraz pokaz horrorów. W końcu Halloween to czas duchów, wiedźm, wampirów i zombie.

Zgodnie z założeniem Samorządu Uczniowskiego – 31. października odbył się konkurs na najciekawszą halloweenową prezentację. Uczniowie przygotowali krótkie taneczne scenki, które przedstawiali na forum szkolnym. Grono arbitrów, tj. p. Paweł Nowakowski, p. Agnieszka Wesołowska i p. Jakub Napieraj, oceniało występy.

Za sprawą jednej z klas przenieśliśmy się do „miasteczka Halloween”. Uczniowie IIA LP wcielili się bowiem w postacie z filmów Tima Burtona. Dzięki nim mogliśmy spotkać się m.in. z Victorem Van Dortem i jego żoną – Gnijącą Panną Młodą, Czerwoną Królową, Szalonym Kapelusznikiem oraz z bohaterami „miasteczka Halloween”. Klasa IIA LP wygrała konkurs. Zachwyciła jury charakteryzacją i wykonaniem piosenki „This is Halloween”.

Najciekawsze przebranie miała Maria Szczygieł (kl. IIA LP), która upodobniła się do Elfa oraz Wiktor Nowak (kl. V OSSP), który wyglądał jak Upiór Pierścienia. Uczniowie ci także otrzymali nagrody.

Po wspomnianych prezentacjach odbyła się dyskoteka i pokaz filmów. Uczniowie w towarzystwie nauczycieli – p. Konrada Wlazło, p. Jakuba Napieraja i p. Karoliny Woszczyk – obejrzeli horrory „The Boy” oraz „Obecność”. Halloweenowe straszenie skończyło się wieczorem. Chociaż momentami było przerażająco, wszyscy wrócili do domu w dobrych nastrojach.

Karolina Woszczyk

Zapraszamy do galerii: ...więcej,