ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


„Łódź
pod
choinką”


"Łódź pod choinką"


źródło: www.lodz.wyborcza.pl/


1 grudnia br. rozpoczął się w Łodzi Jarmark Bożonarodzeniowy. Oficjalnie zainaugurował go świąteczny korowód, który wyruszył spod choinki na placu Wolności. Na słynnej ulicy Piotrkowskiej stanęło 45 drewnianych domków, w których można kupić świąteczne produkty ekologiczne, regionalne oraz rękodzielnicze. Przygotowano w nich również wiele animacji dla dzieci.

Wśród wystawców nie zabrakło także Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi. Nauczyciele oraz uczniowie „Łódzkiego Plastyka” poczuli już atmosferę nadchodzącego Bożego Narodzenia, zatem postanowili podzielić się z łodzianami swoimi pomysłami na święta. Przygotowali dla odwiedzających różne atrakcje.

W ostatnią sobotę (2 grudnia) p. Agnieszka Wesołowska i p. Marlena Szymczyk wraz z uczennicami – Oliwią Sędzikowską oraz Klaudią Kędzią (kl. IVa LP) – wykonywały pocztówki świąteczne drukiem wypukłym (stemplami). Cieszyły się one szczególnym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Każdy, kto pojawiał się w „domku św. Mikołaja”, mógł opracować kartkę, którą później zabierał ze sobą.

Jakie inne „zabawy artystyczne” przygotował Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi? Nie zdradzimy. Aby odpowiedzieć na to pytanie – trzeba pojawić się osobiście 9 i 16 grudnia (w sobotę) na ul. Piotrkowskiej. Sam Jarmark Bożonarodzeniowy czynny będzie do 23 grudnia. Zapraszamy!

Karolina Woszczyk