ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


Złoty
medal
- Aleksandra Żuk


Dialog drogą do sukcesu.

Zwycięstwo w konkursie!Mamy przyjemność poinformować, że w IV Ogólnopolskim Biennale Plakatu Szkół Plastycznych w Gdyni w kategorii B – „Dialog” – złoty medal zdobyła Aleksandra Żuk, uczennica klasy IIb LP.

W dniu 19 maja 2018 roku w Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni odbył się finał IV Ogólnopolskiego Biennale Plakatu Szkół Plastycznych. Tegoroczna edycja została zorganizowana w dwóch kategoriach:
- kategoria A – „Niepodległość 1918-2018”,
- kategoria B – „Dialog”.


Kwalifikacja na wystawę otrzymały:

- Aleksandra Grelak, klasa IIIb LP, kategoria B,
- Paulina Klimczak, klasa IIIb LP, kategoria B,
- Oliwia Macińska, klasa IIb LP, kategoria A,
- Julia Napora, klasa IIIb LP, kategoria B,
- Daria Siuta, klasa IIIb LP, kategoria B,
- Olga Stolarek, klasa IIb LP, kategoria A (2 prace),
- Marcelina Zawadowska, klasa IIb LP, kategoria A.


Plakaty wymienionych uczennic (i zwyciężczyni) powstały w pracowni technik graficznych – prowadzonej przez p. Piotra Izydorczyka. Do konkursu zgłoszono 439 prac z 24 szkół (117 prac w kategorii A i 322 prace w kategorii B). Tematyka tegorocznej edycji stanowiła dla wszystkich bardzo poważne wyzwanie. Jednak młodzi projektanci poradzili sobie z nim doskonale. Powstały osobiste i oryginalne plakaty, które odzwierciedlały sposób myślenia obecnej młodzieży. Prace, mimo że były związane z tematyką niepodległości, nie podkreślały patetycznie setnej rocznicy odzyskania wolności. Stanowiły za to trafny i refleksyjny komentarz do współczesnej rzeczywistości. Plakaty poświęcone tematowi „Dialog” apelowały zaś o większą otwartość i bezpośredniość w relacjach międzyludzkich.


***


DYREKCJA SZKOŁY SKŁADA SERDECZNE GRATULACJE !!!


Karolina Woszczyk