ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


Targi
edukacyjne
2018


„Łódzki Plastyk” na Targach Edukacyjnych


W dniach od 1 do 2 marca 2018 roku w Hali Expo-Łódź odbyły się XXI Łódzki Targi Edukacyjne. Organizatorami wydarzenia były Miejska Arena Kultury i Sportu w Łodzi, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi oraz Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

Uroczystego otwarcia dokonali Tomasz Trela, pierwszy wiceprezydent Łodzi, Danuta Zakrzewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, Jan Moos, dyrektor Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz Krzysztof Maciaszczyk, prezes Miejskiej Areny Kultury i Sportu w Łodzi. Podczas inauguracji obecni byli liczni goście, m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi, radni Sejmiku Województwa Łódzkiego oraz Rady Miejskiej w Łodzi, ponadto przedstawiciele samorządów, instytucji kultury i oświaty, a także spółek miejskich.

Tegoroczne Łódzkie Targi Edukacyjne okazały się rekordowe pod względem frekwencji. Uczestniczyło w nich blisko 12 tysięcy odwiedzających z Łodzi oraz regionu łódzkiego. Wielka Lekcja Wychowania Fizycznego zgromadziła 350 uczniów, a trasę III biegu eduRun pokonało ponad 250 zawodników.

Stoisko „Łódzkiego Plastyka” było wyjątkowe. Wyróżniało się wśród innych swoją oryginalną koncepcją plastyczną. Za jego organizację, aranżację i opracowanie graficzne odpowiadali – Tomasz Ciechanowski, Jolanta Mastalerz, Jacek Vogel, Halina Chrapowicka-Ołubek i Tatiana Kamińska. Uczniami w czasie Targów Edukacyjnych opiekowały się – Małgorzata Urbaniak, Katarzyna Skotnicka oraz Elżbieta Kacprzak. W czasie imprezy targowej nasza szkoła prowadziła m.in. warsztaty, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

***

Nauczyciele, jak i uczniowie, zaangażowali się w promocję szkoły bardzo profesjonalnie – za co Dyrekcja serdecznie dziękuje!

Paweł Nowakowski

Zapraszamy do galerii - ...więcej