ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


Klasa
III OSSP
pisze
egzamin,
a my...


Klasa III OSSP pisze egzamin, a my...


***

III B Liceum Plastyczne

Z powodu egzaminów gimnazjalnych Dyrekcja Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi zorganizowała zajęcia dydaktyczne poza szkołą.

Pierwszego dnia uczniowie udali się na Wyższą Szkołę Filmową (towarzyszyli im nauczyciele - Jacek Vogel oraz Ewa Morawska). Zapoznali się ze specyfiką uczelni i oglądali filmy dyplomowe absolwentów Filmówki. Jeden z jej wykładowców - Krzysztof Rynkiewicz - oprowadzał po salach i opowiadał o Wyższej Szkole Filmowej.

Drugiego dnia uczniowie udali się do Muzeum Sztuki (przy ulicy Więckowskiego). Byli pod wrażeniem wystawy, która została poświęcona Katarzynie Kobro, zachwycali się również wspaniałymi wnętrzami pałacyku.

Trzeciego dnia uczniowie wybrali się do kina na film Małgorzaty Szumowskiej - pt. Twarz. Obraz inspirowany był historią Grzegorza Galasińskiego, który jako pierwszy w Polsce miał wykonany przeszczep twarzy. Historia wszystkich poruszyła. Zmusiła do refleksji nad polską mentalnością, uprzedzeniami, które utrudniają zrozumienie i akceptację odmienności. Po seansie uczniowie rozeszli się do domów.

Trzeba przyznać, że były to interesujące wyjścia. W ciągu trzech dni uczniowie konstruktywnie i twórczo spędzili czas, poznając nowe rzeczy.

***

I A i I B Liceum Plastyczne

W dniach 18-20 kwietnia klasy pierwsze Liceum Plastycznego, w tym moja cudowna klasa wychowawcza, uczestniczyły w wielu pozaszkolnych lekcjach. Wykazali się oni dużą aktywnością, chęcią pracy oraz wiedzą.

Pierwszego dnia, w trakcie wizyty w Ogrodzie Botanicznym, nie tylko cieszyliśmy się wspaniałą pogodą i budzącą się do życia przyrodą. Młodzież z Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych wykorzystuje każdą możliwość, aby szlifować swoje umiejętności. Nasi uczniowie wykorzystali więc piękną scenerię Ogrodu Botanicznego wykonując wiele zdjęć i rysunków.

Drugi dzień naszych zajęć był również bardzo pracowity. Odwiedziliśmy Akademię Sztuk Pięknych, gdzie młodzież miała okazję pogłębić swoją wiedzę z wzornictwa oraz obejrzeć uczelnię, na której w przyszłości część z nich będzie studiować.

Trzeciego dnia odwiedziliśmy Muzeum Narodowe w Warszawie. Uczniowie nie tylko podziwiali bogate zbiory muzeum, ale również uczestniczyli w dwóch lekcjach muzealnych. Lekcje nosiły tytuły: „Galeria kontrastów po 1939 roku” oraz „Wolność czy zniewolenie. Sztuka polska po 1945 roku”. Jako nauczycielka historii muszę powiedzieć, że dumna jestem z moich uczniów, którzy wykazali się dużym zainteresowaniem tematyką zajęć i aktywnie uczestniczyli w lekcjach. Zapraszam do oglądania fotograficznej dokumentacji z naszych wyjazdów i zajęć.


Społeczność ZPSP :)