ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


Pożegnanie
ze
szkołą
– wręczenie
świadectw
uczniom
klas
maturalnych


Pożegnanie ze szkołą
– wręczenie świadectw uczniom klas maturalnych


„Wszyscy zadają sobie to samo pytanie. Ku czemu idziemy?
A mnie się zdaje, że do niczego nie idziemy. Zawsze tylko jesteśmy w drodze…”
                                                                                              ~ John SteinbeckW życiu absolwentów „Łódzkiego Plastyka” zakończył się ważny etap. 27 kwietnia br. odebrali świadectwa. Przed uczniami jeszcze egzaminy maturalne, których wyniki – te pozytywne – staną się „przepustką” na wymarzone studia. Będzie to kolejny krok na drodze edukacji, który ukształtuje ich zawodową przyszłość. Wielu wybierze Akademię Sztuk Pięknych, by dalej rozwijać się w dziedzinie sztuk plastycznych, inni zdecydują się kontynuować naukę na uniwersytetach czy politechnikach. Niektórzy być może, mając już dyplom plastyka, podejmą pracę.

27 kwietnia był niezwykle wzruszający. Wychowawcy klas wręczyli swoim podopiecznym dyplomy i wyróżnienia, uhonorowując tych, którzy osiągnęli znaczące wyniki w nauce i konkursach plastycznych. Docenili także osoby, które aktywnie działały na rzecz społeczności szkolnej. Oczywiście wszyscy otrzymali świadectwa ukończenia Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi.

Uczniowie klasy IVA, IVB LP oraz VI OSSP podziękowali nauczycielom za trud włożony w ich edukację, za zaangażowanie i wszelkie starania, by nauka przynosiła jak najwięcej oczekiwanych efektów. Do podziękowań przyłączył się także Paweł Nowakowski. Otóż wicedyrektor ds. artystycznych wyróżnił tych nauczycieli, którzy wspierali młodzież w realizacji dyplomów, promotorów i konsultantów.

Istotnym akcentem uroczystości był list odczytany przez Dyrekcję. Katarzyna Paliwoda życzyła uczniom „dobrych dni oraz życzliwych ludzi na swojej drodze, sukcesów zawodowych i radości osobistych”. Przypomniała także, że drzwi „Łódzkiego Plastyka” są zawsze przed nimi otwarte. Zaprosiła jednocześnie na spotkanie KLUBU ABSOLWENTA ŁODZKIEGO PLASTYKA, które ma odbyć się na początku roku szkolnego 2018/2019.

„Ku czemu (zatem) idziemy?” Dążymy do szczęścia, które każdy z nas zdefiniuje inaczej. Najważniejsze to nie ustawać w drodze, mimo różnych przeciwności i porażek – „idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch, bądź wierny, idź…” (Z. Herbert, Przesłanie Pana Cogito). I tego uczniom życzymy!


Karolina Woszczyk
"Drodzy Maturzyści, uczniowie najstarszych klas…"
- list dyrektora szkoły - p. Katarzyny Paliwody - do uczniów ...więcej,

Zapraszamy do galerii: ...więcej,