ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


FINISAŻ
WYSTAWY
PRAC
WYKONANYCH
W
TRAKCIE
PLENERU
W
WALEWICACH


FINISAŻ WYSTAWY PRAC
WYKONANYCH W TRAKCIE PLENERU W WALEWICACH


18 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się podniosła gala oraz ślubowanie klas pierwszych. Uwieńczeniem całej uroczystości był finisaż wystawy poplenerowej w Galerii „U plastyków”. Zaprezentowano na niej obrazy 15 uczniów uczestniczących w wyjeździe, a także prace – p. Pawła Nowakowskiego, który namalował rzekę Mrogę oraz p. Józefa Panfila, Absolwenta Łódzkiego Plastyka. Wyjątkowym gościem finisażu była p. Ewelina Wilburg-Marzec, wizytator Centrum Edukacji Artystycznej.

Wspomniany Józef Panfil, podczas pleneru w Walewicach, wspierał uczniów swoim doświadczeniem. Był opiekunem artystycznym, na którego radę młodzi adepci sztuki mogli zawsze liczyć. Sam artysta zauważył drzemiący w nich twórczy potencjał. Wystawa okazała się więc bardzo interesująca. Wyróżniają ją ciekawe interpretacje pejzażu i kompozycje, a także nowe środki wyrazu artystycznego, którymi posługiwali się uczniowie.

Podsumowaniem projektu będzie wystawa poplenerowa na terenie zabytkowego Pałacu w Walewicach. W czasie wernisażu zostanie przedstawiona prezentacja multimedialna składająca się ze zdjęć dokumentujących cykl działań ekologicznych. Nauczyciele Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi zobaczą ją już 11 listopada (w niedzielę). Wtedy odbędzie się otwarcie wystawy. Trzeba dodać, że reprodukcje najciekawszych prac znajdą się również w kalendarzu na kolejny rok.

To niezwykłe wyróżnienie dla młodych twórców. Już sam plener w Walewicach był nagrodą za wybitne wyniki w nauce i osiągnięcia artystyczne. Dodatkową nobilitacją jest wernisaż i kalendarz z reprodukcjami obrazów. Gratulujemy uczniom sukcesów!

Zapraszamy do galerii: ...więcej


Paweł Nowakowski
Karolina Woszczyk