ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


Eko-sztuka
w
Fundacji
"Dom w Łodzi".


Eko-sztuka w Fundacji "Dom w Łodzi"W czasie poprzedniej wizyty w Fundacji "Dom w Łodzi" przekonałyśmy się, że tworzyć można wieloma metodami, używając różnorakich materiałów. Włączyłyśmy nawet kulinaria do działań artystycznych. Tak było i 23 listopada... Otóż, Paulina Piłatowska pokazała, że produkty naturalne są świetną alternatywą dla tradycyjnych farb, kredek i ołówków. Z wykorzystaniem otrębów, wiórków kokosowych, nasion chia, sezamu białego i czarnego wyczarowała prawdziwe dzieła sztuki... Jak sama wspomina warsztaty?

Paulina Piłatowska: "W piątek po południu odwiedziłam dzieci z Fundacji "Dom w Łodzi". Miałam okazję współpracować ze wspaniałą, kreatywną i zdolną dziewczynką - Edytą. Stworzyłyśmy przepiękne obrazki z kolorowych ziaren. Na wcześniej przygotowane przez nas rysunkowe szablony naklejałyśmy i sypałyśmy ziarenka. Oczywiście, było przy tym sporo zabawy i bałaganu... Jednak, czym jest zabawa bez bałaganu? Podczas pracy, towarzyszyła nam muzyka i nie obyło się bez wspólnego śpiewania. W naszych mozaikach chciałyśmy przyspieszyć nadejście wiosny, a najlepiej - przywrócić lato. Postawiłyśmy więc na kwiaty. Ulubionym kwiatkiem Edyty jest tulipan, dlatego właśnie on znalazł się na jednej z prac".

Jak widać, nasza absolwentka wspaniale odnalazła się w roli prowadzącej zajęcia. Paulina Piłatowska, jak i Weronika Kobus, Aleksandra Paluszkiewicz, Weronika Janiak oraz Anna Kidoń, znalazły wspólny język z dziećmi. Nawiązała się między nimi, nie tylko nić porozumienia, ale i sympatii. Miało to odzwierciedlenie w przyjaznej atmosferze, jaka panowała w czasie warsztatów. O ich efektach opowiemy później...Karolina Woszczyk