ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


Dzieci
tworzą…
z
artystkami!

Dzieci tworzą… z artystkami!W Fundacji „Dom w Łodzi” jest ostatnio bardzo twórczo. A to za sprawą absolwentek Łódzkiego Plastyka, które rozbudzają talenty w fundacyjnych Dzieciach. Efektem wspólnego działania jest wystawa, którą od 7 stycznia można oglądać w galerii zaprzyjaźnionej firmy „Dell”. Tego dnia odbył się wernisaż, w trakcie którego pojawiła się m.in. Karolina Woszczyk, koordynatorka projektu, przedstawiciele firmy „Dell” oraz Jolanta Bobińska, prezes Fundacji „Dom w Łodzi”.

Fundacja „Dom w Łodzi” prowadzi wyjątkowy dom dziecka. To dom dla chorych i niepełnosprawnych dzieci, które wymagają stałej opieki pielęgniarskiej, indywidualnego planu leczenia i codziennej rehabilitacji. To dom pełen miłości, czułości i dający poczucie bezpieczeństwa. Fundacyjne Ciocie robią wszystko, by Dzieci mogły rozwijać się i pokonywać swoje ograniczenia. By miały możliwość realizowania pasji i spełniania marzeń. Projekt plastyczny realizowany wspólnie z Zespołem Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi jest jednym z elementów rozwijania pasji i uzdolnień Dzieci.

W projekt zaangażowały się absolwentki szkoły plastycznej – Weronika Kobus, Weronika Janiak, Paulina Piłatowska, Anna Kidoń i Aleksandra Paluszkiewicz. Zaczęło się od Halloween i wspólnego szaleństwa – było malowanie buziek, tworzenie pająków, kościotrupów i różnych potworów. Później artystki odwiedzały Dzieci i pracowały z nimi indywidualnie – każde z dzieci ma bowiem inne możliwości, z każdym trzeba wypracować inną metodę twórczą.

Efektem działań jest wspomniana wystawa w galerii firmy „Dell”, która od lat wspiera działania fundacyjnej rodziny. Wydarzenie jest połączone z aukcją prac, która odbędzie się pod koniec stycznia. Włączyli się do niej także niektórzy nauczyciele Łódzkiego Plastyka – Joanna Kierzkowska-Kłys, Wiesław Budziejewski i Paweł Nowakowski, którzy podarowali swoje prace w celach charytatywnych. Dochód z licytacji będzie przeznaczony na dalszą rehabilitację i leczenie Dzieci.


Marta Libiszowska-Jóźwiak, Fundacja „Dom w Łodzi”
Zapraszamy do galerii: ...więcej