ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


JARMARK
BOŻONARODZENIOWY


JARMARK BOŻONARODZENIOWY
Z ŁÓDZKIM PLASTYKIEMJarmark Bożonarodzeniowy na ul. Piotrkowskiej stał się tradycją. Takowe imprezy organizują też inne miasta, np. Wrocław czy Poznań. U nas również nie zabrakło świątecznego klimatu, a to dzięki aranżacji i iluminacji, które pojawiły się na reprezentatywnej ulicy Łodzi oraz w pasażu Schillera. Potęgowały go bożonarodzeniowe zapachy, które unosiły się w powietrzu, a to za sprawą potraw i różnych smakołyków proponowanych na jarmarku. Łodzianie nie tylko mogli dokonywać zakupów, ale również brać udział w licznych atrakcjach. Zaplanowano bowiem koncerty, występy artystyczne i warsztaty kulinarne, pojawił się nawet tor do snowtubingu czy piernikowa chata.

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Tadeusza Makowskiego także wzięli udział w świątecznej imprezie. Mieliśmy swoje miejsce w domku św. Mikołaja. Jak mówi Katarzyna Skotnicka, nauczyciel Łódzkiego Plastyka – „Uczestniczyliśmy w Jarmarku Bożonarodzeniowym 8 i 15 grudnia. Jak co roku, razem z odwiedzającymi łodzianami, cieszyliśmy się bożonarodzeniowym klimatem, pięknymi kolorowymi ozdobami oraz zapachem tradycyjnych potraw. Mieszkańcy Łodzi, którzy zatrzymali się w domku św. Mikołaja, mogli zapoznać się z historią naszej szkoły. Uczniowie bardzo chętnie opowiadali o szkolnych zajęciach i specjalizacjach. Na zakończenie jarmarku, w radosnym nastroju, prowadzeni przez Barbarę Koziorowską z klasy IIb LP, która wcieliła się w rolę renifera, przeszliśmy w świątecznym korowodzie przez ulicę Piotrkowską”.

Udział Łódzkiego Plastyka w Jarmarku Bożonarodzeniowym także stał się tradycją. Za organizację tego świątecznego wydarzenia dziękujemy Jolancie Mastalerz i Annie Perlińskiej, uczniom klas Ib, Ic i IIb LP, którzy godnie reprezentowali szkołę, a także nauczycielom, którzy pomogli w przygotowaniach (m.in. Marlenie Szymczyk, Katarzynie Skotnickiej, Karolinie Woszczyk). Zapraszamy także do oglądania galerii. Zdjęcia wykonał Tomasz Ciechanowski.


Katarzyna Skotnicka
Karolina Woszczyk