ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


Wernisaż
wystawy
pokonkursowej.


XI edycja Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży „Mały Makuś”
- Podróż w nieznane” - wernisaż wystawy pokonkursowej.W dniu 6 listopada w siedzibie Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie oraz wernisaż wystawy pokonkursowej XI edycji Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży „Mały Makuś” - „Podróż w nieznane”.

Licznie przybyli uczestnicy odebrali nagrody i gratulacje oraz zostali uwiecznieni na pamiątkowych zdjęciach przy swoich pracach. Młodzi artyści byli bardzo przejęci, gdyż wielu z nich debiutowało w takim konkursie i po raz pierwszy oglądało własne prace w profesjonalnej aranżacji.

Wystawa pokonkursowa cieszyła się uznaniem i zainteresowaniem ze strony oglądających ją starszych kolegów uczniów ZPSP w Łodzi.

Serdecznie dziękujemy przybyłym uczestnikom, opiekunom artystycznym i wszystkim gościom za udział w uroczystości. Warto nadmienić, że do konkursu zgłoszono 172 prace z różnych typów placówek, m.in. z domów kultury, pracowni plastycznych, szkół podstawowych i gimnazjów z Łodzi i nie tylko.

Młodzi twórcy przenieśli nas w krainę wyobraźni, zakamarki, przestrzenie stanowiące plastyczną interpretację hasła „Podróż w nieznane”. Komisję urzekała kolorystyka prac, szczerość wypowiedzi, zmagania nie tylko z różnymi technikami rysunkowymi, malarskimi, ale również z grafiką warsztatową.

Jury przyznało:
- Nagrody w trzech kategoriach wiekowych: 5 – 9 lat, 10 – 14 lat , 15 – 19 lat
- Nagrodę Specjalną za pracę przestrzenną
- Nagrodę Dyrektora Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi.

Dziękujemy młodym twórcom oraz ich opiekunom artystycznym za udział w XI edycji Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży „Mały Makuś” - „Podróż w nieznane”. Wszystkim życzymy dalszych sukcesów i zachęcamy do udziału w następnych edycjach konkursu.

Komisarz konkursu
mgr Marlena SzymczykZapraszamy do galerii - ...więcej