ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


100
lat!
Święto
Niepodległości


100 lat! Święto NiepodległościW piątek, 9 listopada 2018 roku, w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. W tym roku dzień – 11 Listopada – jest bardziej niezwykły niż we wcześniejszych latach. Mija bowiem dokładnie sto lat od momentu odzyskania przez Polskę suwerenności. Dzięki odwadze i ofiarności naszych przodków z dumą możemy powiedzieć – sto lat Polsko!

Chcąc podkreślić szczególne znaczenie tegorocznego święta, punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy ze wszystkimi Polakami hymn narodowy. W trakcie uroczystości uczniowie Łódzkiego Plastyka przedstawili niektóre epizody naszej walki o niepodległość. Zgromadzona na sali młodzież nie tylko oglądała występy kolegów, ale także zaangażowała się w przedstawienie, odgadując, jaka postać historyczna została zaprezentowana. Prowadziła także dyskusję na temat działań, które dana osoba podjęła, aby ojczyzna stała się wolna. Świętując odzyskanie przez Polskę niepodległości, pragnęliśmy okazać jej szacunek, wykazując się przy tym znajomością historii kraju.

***

Z całego serca dziękuję uczniom, którzy wraz ze mną brali udział w organizacji uroczystości. Szczególne słowa wdzięczności kieruję do Olgi Stolarek i Anny Kulak, uczennic klasy IIIb LP, które tak wspaniale przygotowały występ szkolnego chóru. Podziękowania kieruję również do p. Marleny Szymczyk i p. Jacka Vogla, którzy opracowali piękne dekoracje. Dzięki Państwa kreatywności sala gimnastyczna przemieniła się w miejsce, gdzie, we wspaniałej atmosferze, mogliśmy świętować stulecie naszej niepodległości. Dziękuję również p. Izabeli Wolińskiej, która pomagała mi przy organizacji występu uczniów oraz p. Aleksandrze Hetich, która zajęła się przygotowaniem kostiumów.


Katarzyna Skotnicka

Zapraszamy do galerii: ...więcej