ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


#PełniaŻycia#PełniaŻyciaZespół Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego ponownie współpracuje z Fundacją „Dom w Łodzi”. 1 marca br. odbyły się warsztaty taneczne, w których uczestniczyła p. Aleksandra Hetich (Piueco). Co nauczyciel, który na co dzień zajmuje się projektowaniem ubioru, robił z małymi baletnicami? Otóż, przygotowywał dla nich wspaniałe stroje. Tiulowe, różowe, fantazyjne sukienki zachwyciły małe tancerki, które mogły poczuć się w nich niczym „księżniczki”. Rodzice, co warto podkreślić, także bawili się doskonale. Z przyjemnością, pod okiem p. Aleksandry Hetich, wykonywali wspomniane stroje.

Skąd ta inicjatywa? „Łódzki Plastyk” wspiera akcję społeczną #PełniaŻycia. Jej celem jest zmiana wizerunku dzieci niepełnosprawnych. To również aktywizacja najmłodszych i umożliwienie im realizowania pasji. W ramach akcji rozpoczęły się warsztaty tańca na wózku – „Tańczę. Żyję pełnią życia” (pod okiem instruktora Mateusza Szałańskiego). Ich kulminacją będzie oficjalny występ małych „artystek” – na Stadionie Miejskim (w Miejskiej Arenie Kultury i Sportu) przy al. Unii Lubelskiej.

Cieszy nas niezmiernie współpraca z Fundacją „Dom w Łodzi”, której założycielka – p. Jolanta Bobińska otrzymała niedawno tytuł „Łodzianina Roku 2018”. Jest to szczególne miejsce. Od 12 lat prowadzi bowiem, wyjątkowy w skali kraju, dom dziecka dla chorych i niepełnosprawnych dzieci. Jako szkoła z ogromną radością wspieramy ludzi, którzy odnajdują w sobie ogromne pokłady energii, miłości i entuzjazmu, pomagając innym, często słabszym i bezbronnym.

Efekt współdziałania Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego oraz Fundacji „Dom w Łodzi” będzie widoczny już w czasie Targów Edukacyjnych. Wspomniana wcześniej – p. Aleksandra Hetich – poprowadzi warsztaty („Teatr Eko Mody”) dla podopiecznych i przyjaciół fundacji oraz uczniów „Łódzkiego Plastyka”. Warsztaty zakończą się pokazem przygotowanych strojów. Już teraz zapraszamy na XXII Łódzkie Targi Edukacyjne, które odbędą się 13 i 14 marca 2019 roku.

Zapraszamy do galerii: ...więcejKarolina Woszczyk