ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


Podsumowanie
kampanii
społecznej
#PełniaŻyciaPodsumowanie kampanii społecznej #PełniaŻycia30 maja br. w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi odbyła się uroczysta gala podsumowująca akcję #PełniaŻycia. Uczestniczyły w niej Aleksandra Hetich oraz Karolina Woszczyk, które oficjalnie reprezentowały Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego.

Przypomnijmy, że „Łódzki Plastyk” współpracuje z Fundacją „Dom w Łodzi”, organizując różnego rodzaju inicjatywy – warsztaty czy wystawy. Działania te koordynuje Karolina Woszczyk. Tymczasem do kampanii społecznej #PełniaŻycia włączyła się również Aleksandra Hetich (Piueco), która przygotowała dla dzieci tańczących na wózkach wspaniałe stroje. Tiulowe, różowe, fantazyjne sukienki zachwyciły małe tancerki. Dziewczynki wystąpiły w nich na scenie.

„Łódzki Plastyk” wsparł #PełnięŻycia, ponieważ naszej szkole bliska jest idea kampanii. Wierzymy, że niepełnosprawność nigdy nie powinna oznaczać wykluczenia. Chore dzieci mają takie same marzenia jak my wszyscy. Posiadają swoje pasje i talenty, które także pragną rozwijać. Cieszymy się zatem, że mogliśmy uczestniczyć w akcji – „Tańczę. Żyję pełnią życia”, której celem była zmiana wizerunku osób niepełnosprawnych.

Pokłosiem finału kampanii społecznej były warsztaty, które zorganizowano w szkole tydzień później (tj. 7 czerwca). Prowadzili je uczniowie – Adrianna Krajewska, Natalia Łuczak, Mikołaj Czeladziński, Anna Walczak, Klaudia Nowak, Karolina Koczwara, Weronika Sikorska, Martyna Zielińska, Jakub Jaroniak, Julia Tuka (IIIa LP) oraz Kacper Maciński (absolwent OSSP).

Nasi „artyści” dali z siebie wszystko! Zadbali o doskonałą atmosferę w czasie warsztatów. Pozwolili dzieciom działać twórczo i swobodnie. Goście bawili się doskonale. Cudownie patrzyło się na uśmiech dzieci, od których biła energia i entuzjazm oraz rodziców, którzy także nie ukrywali swojej radości. To było niezwykłe artystyczne spotkanie. :)

Karolina Woszczyk