ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


Plener
Ogólnopolski
2018


Plener Ogólnopolski 2018.Na początku września miałyśmy okazję uczestniczyć w dwutygodniowym ogólnopolskim plenerze malarskim. Każda szkoła plastyczna w Polsce wystawiła dwóch reprezentantów, którym pozwolono wykazać się w dziedzinie malarstwa i rysunku.

Dla pięciu najlepszych uczestników nagrodą był indeks, który otwierał drogę na wyższą uczelnię w Poznaniu. Pragnąc go wygrać, uczestnicy musieli wykonać cztery obrazy w różnych formatach.

W czasie pleneru miałyśmy okazję spotkać utalentowanych ludzi reprezentujących szkoły plastyczne z całej Polski. Każda osoba wyróżniała się indywidualnym stylem. Naszymi opiekunami byli wykładowcy poznańskiej ASP, którzy udzielali nam korekt, dzieląc się cennymi uwagami i wskazówkami. Codziennie uczyłyśmy się nowych rzeczy.

Wieczorami wyjeżdżałyśmy na dodatkowe zajęcia z rysunku. Miałyśmy szansę spróbowania swoich sił w rysowaniu aktów z profesjonalnym modelem. Było to ciekawe przeżycie. Nasza teczka wzbogaciła się o prace, których nie mogłybyśmy wykonać w szkole.

Plener przebiegał dynamicznie. Był interesującym i inspirującym doświadczeniem. Poznałyśmy wielu niesamowitych ludzi i artystów. Najważniejsze, że uczyłyśmy się od siebie nawzajem i zdobywałyśmy wiedzę, którą na pewno wykorzystamy w przyszłości.Agata Białkowska
uczennica kl. IVa LP