ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


W
człowieku
widzieć
brata


W człowieku widzieć brataW dniu 22 stycznia 2019 roku – do Fundacji „W człowieku widzieć brata” – wyruszyła delegacja składająca się z uczniów klasy Ib LP pod opieką prof. Tomasza Ciechanowskiego. Celem odwiedzin była konfrontacja dzieł młodych artystów z seniorami, wymiana doświadczeń pomiędzy pokoleniami oraz spędzenie wspólnie czasu przy ciepłej herbacie i biszkoptach.

Wspomniana „konfrontacja” polegała w głównej mierze na pokazaniu plakatów wykonanych na podstawie opowiadań, które emeryci przysłali do naszej szkoły. Historie te nawiązywały w większości do przeżyć seniorów oraz do przemyśleń związanych z najważniejszymi wartościami w życiu każdego człowieka. Część z opowiadań czytaliśmy na forum grupy. Następnie wspólnie omawialiśmy grafikę związaną z daną historią. Plakaty stały się punktem „zaczepienia” w dyskusji. Siedząc przy stole, rozmawialiśmy na temat pracy artystów, a także o sprawach dnia codziennego. Wizyta była niezwykle przyjemna.

Spotkanie międzypokoleniowe jest bardzo cennym doświadczeniem. Dzięki niemu uczymy się więcej na temat potrzeb, pragnień i marzeń starszych ludzi, a także poznajemy ich przeżycia, które często nas kształcą. Sądzę, że odwiedziny w Fundacji „W człowieku widzieć brata” były doskonałym pomysłem.

Uczennica klasy Ib LP.


W człowieku widzieć brata - informacje o udziale naszych uczniów w projekcie.