ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


WARSZTATY
MULTIMEDIA
W
SZTUCE
- KATOWICE 2018WARSZTATY MULTIMEDIA W SZTUCE
- KATOWICE 2018Po raz kolejny uczestniczyliśmy w warsztatach artystycznych „Multimedia w sztuce” organizowanych przez Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach.
Temat tegorocznej edycji to „Ożywić nieożywione”. Formuła warsztatów tak jak w zeszłym roku polegała na zrealizowaniu 1-minutowego filmu, wykonanego w dowolnej technice - animacja lub krótka forma filmowa na podany temat a następnie wybraniu jednego filmu ze szkoły i przesłaniu do organizatora jeszcze przed rozpoczęciem warsztatów.

Na etapie szkolnym powstały filmy:

 1. „Film” - Wiktorii Krzeszewskiej i Niny Symanowicz - projektowanie multimedialne
  - opiekun Jolanta Mastalerz
 2. „Robot” - Barbary Koziorowskiej i Magdaleny Krzeszewskiej - techniki graficzne
  - opiekun Jolanta Mastalerz
 3. „WitchCraft” - Zofii Safinowskiej - techniki graficzne
  - opiekun Jolanta Mastalerz
 4. „Wspomnienia” - Oliwii Stępień - techniki graficzne
  - opiekun Jolanta Mastalerz

Na etapie szkolnym Jury w składzie: Izabela Zielińska, Jacek Vogel, Jolanta Mastalerz wytypowało do udziału w Warsztatach Multimedia w Sztuce w Katowicach film Zofii Safinowskiej „WitchCraft” - w technice soli.

Uwagę jury zwróciła też animacja wykonana przez Barbarę Koziorowską w filmie „Robot”

Na warsztaty do Katowic zostały wytypowane 2 uczennice: Zofia Safinowska z filmem „WitchCraft” i Barbara Koziorowska. Na warsztatach uczestniczyły wraz z opiekunem Jolantą Mastalerz.

Przepełniony pracą w programach do edycji i montażu program warsztatów zaowocował wieloma zaskakującymi realizacjami, a także wymianą doświadczeń między prowadzącymi, nauczycielami i uczniami.

Program warsztatów:

14 listopada 2018 r. – środa - wykład/warsztaty - "DaVinci..." - Sławomir Salmanowicz (studio 4E) (praca na komputerach – w programie DaVinci) natomiast wieczorem odwiedziliśmy Muzeum Śląskie.

15 listopada 2018 r. – czwartek - wykład nt technik animacji - Justyna Pazdan, Artur Hanaj - wydział animacji - Łódzka Szkoła Filmowa oraz (praca uczniów w programie Dragon frame - animacja lalki).

16 listopada 2018 r. – piątek - "Rodzaje narracji w filmie animowanym i aktorskim... czyli jak sprawnie opowiedzieć widzom swoją filmową historię." wykład – Ireneusz Kaznocha oraz Pokaz/Omówienie filmów nadesłanych przez uczniów z poszczególnych szkół – w skład jury weszli Ireneusz Kaznocha, Justyna Pazdan, Sławomir Salmanowicz.

Film, za trudną i pracochłonną technikę animacji soli, został pozytywnie oceniony przez Jury w Katowicach w skład którego weszli:

 1. Sławomir Salmanowicz,
 2. Justyna Pazdan,
 3. Artur Hanaj,
 4. Ireneusz KaznochaJolanta Mastalerz