ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


WYCIECZKA
DO
WARSZAWY
- MUZEUM
NARODOWE


Wycieczka do Warszawy - zwiedzanie Muzeum Narodowego.W środę, 26 września udaliśmy się na wycieczkę do Muzeum Narodowego w Warszawie. Około godziny 10:00 wyruszyliśmy autokarem spod szkoły, a już w południe byliśmy na miejscu.

Zwiedzanie zaczęliśmy od ekspozycji przedstawiającą epokę gotyku. Na kontemplacje sztuki poświeciliśmy cztery godziny, kończąc zwiedzanie na dziełach dwudziestowiecznych. Mieliśmy okazję zobaczyć wiele znanych obrazów takich jak np. „Kuropatwy na śniegu”, „Żydówkę z pomarańczami”, ekspresyjną rzeźbę krucyfiksu, „Kamienną madonnę” czy też Tryptyk Jerozolimski. W sali Matejkowskiej, na pierwszym piętrze, spotkaliśmy absolwenta naszej szkoły – Jreneusza Rolewskiego, który był w trakcie tworzenia kopii słynnego obrazu Jana Matejki pt. „Bitwa pod Grunwadem”. Byliśmy bardzo miłe zaskoczeni i jednocześnie zadowoleni z tego spotkania oraz możliwości wymiany kilku zdań z młodym twórcą.

Po zakończeniu zwiedzania, zmęczeni, ale pełni nowych inspiracji udaliśmy się do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną.IV B LP