ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


Zakończenie
roku
szkolnego.Zakończenie roku szkolnego.„Najwspanialszym bagażem, jaki można mieć z wakacji,
to bagaż pełen niezwykłych wspomnień”
Rok szkolny 2018/2019 dobiegł końca. Na ten moment czekali przede wszystkim uczniowie, którzy zmęczeni „batalią” o jak najlepsze wyniki w nauce i na polu artystycznym, bardzo tęsknili za odpoczynkiem. Podobnie nauczyciele. Dla niech ten rok również był trudny, stresujący i emocjonujący.

Wakacje rozpoczęły się 19 czerwca. Tradycyjnie tego dnia odbyła się oficjalna gala, w czasie której uhonorowano tych, którzy swoją pracowitością, wytrwałością i sumiennością zasłużyli na wyróżnienia i nagrody. Wręczali je wychowawcy poszczególnych klas. Wspomagała ich Dyrekcja – p. Katarzyna Paliwoda, p. Urszula Korbaczyńska-Kowalska i p. Paweł Nowakowski, która przewodziła uroczystości. Nie tylko rozdano świadectwa z „czerwonym paskiem”, ale i dyplomy. Otrzymywali je uczniowie – za aktywność społeczną, na rzecz szkoły, klasy i środowiska lokalnego, za wzorową postawę oraz konsekwencję w realizacji celów, a także za udział w różnych konkursach (m.in. zorganizowanych przez p. Agnieszkę Sowińską, p. Annę Papiernik-Zgórniak i p. Ewę Morawską).

19 czerwca gościliśmy ponadto przedstawicieli Uniwersytetu Łódzkiego. Wizyta była związana z plenerem malarskim, jaki odbył się 30 maja br. na Wydziale Zarządzania. Wówczas nasi uczniowie wykonali prace, które następnie miały zostać poddane ocenie i nagrodzone. Tak też się stało. Wyłoniono laureatów i wręczono im nagrody oraz wyróżnienia.

III OSSP - 2016-2019
foto. Izabela Zielińska

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego miało swój wymiar „historyczny”. Pożegnaliśmy bowiem ostatnią klasę gimnazjalną. Dla p. Magdaleny Modrzejewskiej, wychowawczyni III OSSP, była to wzruszająca chwila, pełna wielu pozytywnych emocji.

Przypomnijmy bowiem, że zgodnie z reformą – Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego – zmienia swój kształt. Z tego powodu w kolejnym roku szkolnym przyjmie dwie klasy, które będą się uczyć w cyklu czteroletnim i pięcioletnim. Naszych przyszłych uczniów i ich rodziców mogliśmy poznać w trakcie Pikniku Szkolnego. Odbył się on 14 czerwca. Impreza zgromadziła społeczność szkolną, stając się przedsmakiem letnio-wakacyjnych spotkań „przy grillu”...Karolina Woszczyk
foto. Julia Banasiak, III OSSP