ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


XIV
Ogólnopolskie
Biennale
Rysunku
i
Malarstwa
Uczniów
Klas
Młodszych
Szkół
Plastycznych


XIV Ogólnopolskie Biennale
Rysunku i Malarstwa
Uczniów Klas Młodszych Szkół PlastycznychSukces naszej uczennicy!

Maria Stefanek

nauczyciel prowadzący
– mgr Marlena Szymczyk

Organizatorem XIV Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Klas Młodszych Szkół Plastycznych jest Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Współorganizatorem, odpowiedzialnym za przebieg konkursu, był Zespół Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie. Na konkurs wpłynęły 242 prace malarskie i 231 – rysunkowych (z 26 szkół). Jury przyznało sześć nagród i dwadzieścia wyróżnień. Oceniali:
- prof. dr hab. Stanisław Sobolewski
przewodniczący komisji (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie);
- prof. zw. Witold Kaliński
(Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi);
- prof. dr hab. Zbigniew Romańczuk
(Akademia Sztuki w Szczecinie);
- mgr Paweł Rogalski,
komisarz konkursu z ramienia ZSP Koszalin (bez prawa głosu).

W kategorii rysunku wyróżnienie (równorzędne) otrzymała Maria Stefanek z Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi (nauczyciel prowadzący – mgr Marlena Szymczyk).

Wystawa laureatów XIV Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Klas Młodszych Szkół Plastycznych, którego mecenasem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odbyła się w dniach od 3 października do 10 listopada br. w Centrum Kultury 105 w Koszalinie w Bałtyckiej Galerii Sztuki.

***

Dyrekcja szkoły składa serdeczne gratulacje uczennicy – Marii Stefanek oraz opiekunowi artystycznemu – p. Marlenie Szymczyk. Życzymy dalszej owocnej pracy!

Paweł Nowakowski
Karolina Woszczyk