ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


Mała
Pętelka
2020


„Mała Pętelka” 2020„Mała Pętelka” to konkurs dla młodych krawców i projektantów, który odbył się 5 marca br. w Poznaniu. Był on adresowany do ludzi ambitnych, otwartych na nowości i posiadających zmysł twórczy. W tym roku projektanci wypowiedzieli się w ramach dwóch tematów: „Przenikanie, głębia, warstwy” oraz „Upcykling – moda odpowiedzialna”.

W konkursie wzięły udział również nasze uczennice. Zupełnie nowatorskie spojrzenie na zagadnienia projektu w modzie zaprezentowała Magdalena Nowak z kl. IIb LP, której kolekcja nie mogła pozostać niezauważona. Projektantka wyraźnie poszukuje swoich własnych form wypowiedzi, co akcentuje w swoich propozycjach doborem energetycznej kolorystyki, zaskakujących materiałów, a przede wszystkim wysmakowanej formy. Zabawa detalem podkreśliła dodatkowo unikalny charakter prezentacji. Kolekcja została nagrodzona I MIEJSCEM w kategorii: Avangarda.

Tymczasem „Rafa koralowa” – zjawiskowa i urzekająca kinetyczną subtelnością kompozycja Natalii Śrubas z kl. IIb LP została nagrodzona WYRÓŻNIENIEM w kategorii: Moda użytkowa.

Swoją kolekcję podczas tego konkursu zaprezentowała również Martyna Lewandowska z kl. IIIb LP, która podjęła w przedstawionych projektach temat przenikania ubioru z naturą.

Wszystkim uczestniczkom gratulujemy sukcesu! Życzymy dalszych wyzwań w dziedzinie projektowania ubioru, które pozwolą rozwijać umiejętności i wizjonerskie spojrzenie na modę.

Aleksandra Hetich
Karolina Woszczyk