ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


#malarska_pełniażycia


#malarska_pełniażycia


To był wspaniały dzień! 20 grudnia
w Centrum Dialogu Marka Edelmana odbył się finał 2. edycji kampanii społecznej
„Tańczę. Żyję pełnią życia”.
Jej organizatorem była Fundacja
„Dom w Łodzi”, z którą mamy przyjemność współpracować.„Łódzki Plastyk” włączył się do działań i tak powstała – #malarska_pełniażycia – projekt zrealizowany pod okiem młodych artystów w pracowniach „Łódzkiego Plastyka”. Jego koordynatorem była Karolina Woszczyk.

Kto dokładnie wziął udział w projekcie?

- Adrianna Krajewska,
- Natalia Łuczak,
- Mikołaj Czeladziński,
- Anna Walczak,
- Klaudia Nowak,
- Karolina Koczwara,
- Weronika Sikorska,
- Martyna Zielińska,
- Jakub Jaroniak,
- Julia Tuka,
- Kacper Maciński.

Uczniowie i absolwenci przeprowadzili zajęcia, w których uczestniczyli podopieczni Fundacji „Dom w Łodzi” oraz dzieci poruszające się na wózkach (uczestnicy kampanii „Tańczę. Żyję pełnią życia”). Wystawa #malarska_pełniażycia to nie tylko ukoronowanie warsztatów, była to także próba pokazania, że nie ma takich barier, których nie można pokonać. Niepełnosprawność niesie ze sobą wiele trudności, jednak nie powinna eliminować z życia społecznego i kulturalnego. Przeciwnie.

Osoby niepełnosprawne mają wiele talentów i niesamowity potencjał, który trzeba pokazać światu... A młodzi artyści z „Łódzkiego Plastyka” nie tylko zadbali o doskonałą atmosferę w czasie warsztatów, ale i pozwolili dzieciom działać swobodnie. Tak powstawały prace, które stały się inspiracją i bodźcem do kolejnych twórczych interpretacji. Wystawę prac można było podziwiać do 29 grudnia w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.


Karolina Woszczyk