ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


O
szkole...

Wizyta
w
TVP 3
ŁÓDŹ


O szkole...
Wizyta w TVP 3 ŁÓDŹ


16 listopada br. w TVP 3 został wyemitowany reportaż z wystawy poplenerowej, która odbyła się 22 października.


Był to program „Przystań w kulturze. Magazyn kulturalny”, czyli przegląd życia kulturalnego w Łodzi i w regionie. Zawierał on obszerną relację z przebiegu wernisażu, przede wszystkim wypowiedzi uczestników pleneru, którzy dzielili się swoimi wrażeniami i opowiadali o zmaganiach w tworzeniu prac rysunkowych i malarskich. Z ramienia Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego wypowiadała się Katarzyna Paliwoda, dyrektor „Łódzkiego Plastyka” oraz Paweł Nowakowski, wicedyrektor ds. artystycznych.

Wcześniej prace uczniów zaprezentowano w szkolnej Galerii „U plastyków”. Były one efektem wyjazdu do Zakopanego w ramach jesiennego (wrześniowego) pleneru, w którym uczestniczyła cała społeczność szkolna. Obrazy i rysunki powstały z inspiracji pejzażem górskim i klimatem Tatr.

W czasie wystawy pokazano także wybrane prace uczniów biorących udział w plenerze nagrodowym – sponsorowanym przez Radę Rodziców. Odbył się on na przełomie września i października. Wówczas wybrani uczniowie spędzili tydzień w Białym Dworku w Smardzewicach. Odwiedzał ich wtedy sam Józef Panfil, który na zakończenie pleneru zaprosił wszystkich uczestników do swojej pracowni malarskiej.

***

Serdecznie dziękujemy za możliwość pojawienia się w „Magazynie kulturalnym”. Szczególnie wyrazy wdzięczności należą się p. Krystynie Piasecznej, która, jak pamiętamy, jest Mecenasem Łódzkiego Plastyka. Dzięki niej mogliśmy pokazać prace naszej uzdolnionej młodzieży szerszej publiczności.

Relacja w TVP 3. Zapraszamy! - ...więcej


Paweł Nowakowski
Karolina Woszczyk