ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


UROCZYSTE
ROZPOCZĘCIE
ROKU
SZKOLNEGO
2019/2020


Początek roku szkolnego„Ale to już było i nie wróci więcej
i choć tyle się zdarzyło, to do przodu
wciąż wyrywa głupie serce…”Chciałoby się zaśpiewać tę znaną piosenkę, stojąc 2 września na sali gimnastycznej w szkole. Z jednej strony koniec wakacji – czas, który minął, schował się za linią horyzontu jak nadmorskie słońce, a z drugiej strony perspektywa nowego roku szkolnego – długich miesięcy, które witają nas nitkami „babiego lata”.

W Zespole Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi ze stosownymi honorami przywitaliśmy nowy rok szkolny. Pojawił się m.in. sztandar, który niedługo zmieni swój „entourage” [ãturaż]. „Łódzki Plastyk” wróci bowiem do dawnej nazwy (z roku 1947) – Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych, co ma związek z wdrożoną reformą.

Galę prowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Anna Walczak oraz Jakub Jaroniak (kl. IVA LP). Wspierała ich Dyrekcja – p. Katarzyna Paliwoda, p. Urszula Korbaczyńska-Kowalska oraz p. Paweł Nowakowski, która pozdrowiła społeczność „Plastyka”, życząc wszystkim sukcesów i satysfakcji w nowym roku szkolnym. Odczytała również list prof. Piotra Glińskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

2 września br. powitaliśmy szczególnie miło uczniów klas pierwszych. Dla nich ta powakacyjna uroczystość była wyjątkowo ważna. Po czerwcowych zmaganiach w czasie egzaminów wstępnych i po lipcowym oczekiwaniu na przyjęcie do szkoły, w końcu mogli poznać nauczycieli, wychowawców i uczniów, z którymi spotkają się w klasie lub na szkolnym korytarzu.

Życzymy zatem wszystkim, nie tylko „pierwszakom”, by rok 2019/2020 przyniósł wiele radości i spełnienia. Niech każdy dzień będzie wyzwaniem i okazją do doskonalenia siebie!

Karolina Woszczyk