ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


Rychwał
2019


Rychwał 2019

źródło zdjęcia: http://www.plastykkolo.com/

W drugim tygodniu września 2019 roku pojechałyśmy na XXVII Ogólnopolski Plener Rysunkowo-Malarski im. Krystyny Drążkiewicz dla Najzdolniejszych Uczniów Najstarszych Klas Liceów Plastycznych w Rychwale.


Pierwsze godziny niepewności po dotarciu na miejsce minęły szybko, ponieważ uczniowie z innych szkół plastycznych byli bardzo przyjaźni i otwarci, a ciekawe rozmowy rozładowały napięcie.

Każdego dnia, między posiłkami, miałyśmy za zadanie malować pejzaże, naturę oraz otaczające nas spokojne widoki wsi. Wieczorami jeździłyśmy do pobliskiej remizy strażackiej, by próbować swoich sił w szybkich rysunkach aktu. Profesorowie z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu doglądali naszych prac i służąc treściwą korektą, zachęcali nas do próbowania nowych stylów oraz do eksperymentowania z technikami.

W pierwszej połowie pleneru mogłyśmy się skupić na analizowaniu danego zadania oraz dopracowywaniu szkiców. Z uwagi na urok naszego ośrodka oraz otaczających go terenów, udało się nam znaleźć również chwilę na podziwianie otaczającej nas przyrody. W zmaganiach towarzyszyły nam liczne czworonogi, które często same stawały się modelami.

W drugim tygodniu czekała nas wytężona praca oraz prawdziwy wyścig z czasem. Obrazy wymagały wielu korekt i naszego trudu w celu ich ukończenia. Wspomagane radami profesorów zdołałyśmy jednak dotrwać do końca. Nasza praca nie poszła na marne, czego przykładem była wystawa prac uczestników pleneru.

Anna Walczak, IVA LP
Anna Kulak, IVB LP