ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


16
grudnia
2019
- Warszawa
- siedziba
ZASP-u


16 grudnia 2019 - Warszawa - siedziba ZASP-u


Tradycją naszej szkoły stała się współpraca z ZASP-em. Podobnie, jak w latach ubiegłych, dyrekcja szkoły, reprezentowana przez Urszulę Korbaczyńską-Kowalską, ufundowała obraz oraz statuetkę „Złotego Dzioba”. Tę artyście wręczył Rafał Zawierucha, jeden z grona aktorów święcących w ostatnim czasie międzynarodowe tryumfy.Nagroda im. Andrzeja Nardellego za najlepszy debiut aktorski w ostatnim sezonie w teatrach dramatycznych, okazał się szczęśliwy dla Jakuba Goli, który uroczyście odebrał ją w siedzibie ZASP-u z rąk Krystyny Piasecznej i Cezarego Domagały. Aktor wyróżniony został za tytułową postać w spektaklu „Fanny i Alexander” Ingmara Bergmana w reżyserii Justyny Celedy, zagraną na deskach Teatru Współczesnego w Szczecinie.

W spektaklu „Fanny i Alexander” Jakub Gola pokazał, jak silną i mocną w wyrazie może być kreowana postać dopełniona lalką.

Nagradzanemu laureatowi towarzyszyła Justyna Celeda, reżyserka spektaklu, który okazał się tak szczęśliwym dla artysty oraz Kuba Kowalski autor sukcesu dyplomantów łódzkiej Filmówki, zdobywców Grand Prix Festiwalu Szkół Teatralnych sprzed roku za „Przebudzenie wiosny” Wedekinda.


na podstawie tekstu ze strony ZASP-u