ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


UROCZYSTE
ROZPOCZĘCIE
ROKU
SZKOLNEGO
2020/2021


Początek roku szkolnego1 września spotkaliśmy się w szkole. Chciałoby się powiedzieć – tradycyjnie. Jednak obecne powitanie roku szkolnego różniło się od tych, które znamy z lat ubiegłych. Zobaczyliśmy się bowiem nie tyle po wakacjach, ile po bardzo długim czasie „niewidzenia”. Okres wiosenny był bowiem czasem nauczania zdalnego, zaś lipiec i sierpień upłynął pod znakiem letniego wypoczynku.

Uczniowie klas drugich i trzecich spotkali się z wychowawcami w salach lekcyjnych, a pierwszoklasiści na sali gimnastycznej. Tutaj odbyło się oficjalne powitanie osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z „Łódzkim Plastykiem”.

Spotkanie prowadziła p. Katarzyna Paliwoda, dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi oraz p. Urszula Korbaczyńska-Kowalska, wicedyrektor ds. ogólnokształcących. Obie przywitały uczniów i życzyły im wielu radości, sukcesów i satysfakcji płynącej z nauki w naszej szkole. Pierwszoklasiści poznali ponadto swoich wychowawców – p. Izabelę Wolińską oraz p. Annę Papiernik-Zgórniak, a także nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących i artystycznych.

Wszystkim uczniom życzymy wspaniałego nowego roku szkolnego 2020/2021. I z tej okazji przypominamy słowa Mohandasa Gandhiego: „Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro. Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie”. Niech zatem każdy dzień będzie szansą rozwoju osobowości, talentu i potencjału, niech pojawiające się wyzwania staną się motywacją do działania i doskonalenia własnych możliwości.

Karolina Woszczyk