ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


Uroczyste
zakończenie
roku
klas
maturalnych


Zakończenie roku klas maturalnych

„Czemu ty się, zła godzino,
z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś – a więc musisz minąć.
Miniesz – a więc to jest piękne”.
~ W. Szymborska, Nic dwa razy

Ostatni czas był niezwykle wymagający dla uczniów i nauczycieli. Przez wiele miesięcy nauka odbywała się „online”. Wszyscy zostali zmuszeni do tego, by przystosować się do warunków nauczania zdalnego i wdrożyć nowy model edukacji. Społeczność Łódzkiego Plastyka zwiększyła więc aktywność na polu informacyjno-komunikacyjnym – i oparła swoje działania na nowych technologiach, które stały się podstawowym narzędziem pracy.

Wydaje się, że ten trudny czas szczególnie odczuli maturzyści (klasa IVA i IVB LP oraz VI OSSP), bo świadomość, że niebawem zmierzą się z egzaminami maturalnymi i dyplomowymi, mogła napawać ich lękiem. Jednak dzięki wspólnym staraniom, zaangażowaniu i determinacji udało się nie tylko szczęśliwie przeprowadzić sesję egzaminacyjną, ale i zakończyć rok szkolny 2020/2021.

Dzięki temu 11 czerwca br. mogliśmy spotkać się w gmachu Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi, by wręczyć świadectwa uczniom klas maturalnych. Tradycyjnie nagrodzono osoby z najlepszymi wynikami w nauce. Wychowawczynie klas – p. Marlena Szymczyk, p. Jolanta Mastalerz i p. Ewa Morawska – wręczyły wyróżnienia, nagrody i dyplomy.

Uroczystość prowadziły – p. Katarzyna Paliwoda, dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi oraz p. Urszula Korbaczyńska-Kowalska, wicedyrektor ds. ogólnokształcących, które przypomniały uczniom, iż mimo skończonej edukacji – „wiedza jest drugim słońcem dla ludzi” (Platon) i warto jej szukać na każdym etapie życia, zwłaszcza że nowy właśnie się zaczyna...

Karolina Woszczyk

Zapraszamy do galerii