ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


UROCZYSTE
ZAKOŃCZENIE
ROKU
SZKOLNEGO
2020/2021


Zakończenie roku szkolnego„Wian zbóż, szafirem chabrów dziergany,
Zwichrzonych kłosów złocista grzywa,
Struną mu miodna hreczana niwa,
Mleczy gościniec skrzydłem pszczół tkany”.
~ Kazimiera Zawistowska, Lato

25 czerwca pożegnaliśmy rok szkolny 2020/2021 i przywitaliśmy wakacje. Uroczystość była nietypowa, bo odbyła się aż trzy razy – w pierwszej uczestniczyły klasy IIA i IIB, w drugiej – klasa IA, IB oraz V OSSP, w trzeciej tymczasem – klasa IIIA, IIIB i IIIC. Skąd ten podział? Został podyktowany pandemicznymi okolicznościami, w jakich się znaleźliśmy i obostrzeniami sanitarnymi, których wciąż musimy przestrzegać.

Był to jednak dobrze wykorzystany czas. Uczniowie pożegnali się ze swoimi kolegami i koleżankami, nauczycielami i Dyrekcją, których nie zobaczą przez najbliższe dwa miesiące. Był to ponadto moment, w którym doceniono pracę najlepszych. Wychowawcy wręczyli wzorowym uczniom świadectwa z tzw. czerwonym paskiem, nagrody i dyplomy, wyróżnili również tych, którzy z zaangażowaniem włączali się w życie wspólnoty klasowej i szkolnej, a także we wszelkie działania konkursowe. Co ciekawe, nagrodzono nie tylko uczniów, ale i nauczycieli, których aktywność docenili – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

Galę uświetniła obecność Sławomira Suleja – aktora filmowego, telewizyjnego i teatralnego, Mecenasa Łódzkiego Plastyka, a prywatnie – ojca dwóch córek, z których jedna jest absolwentką Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi, a druga wciąż do niego uczęszcza. Uroczystość umilił koncert uczennic z klasy IIA, który wprowadził wszystkich zebranych w letnią atmosferę. Występ chóru pokazał, że w szkole uczą się nie tylko osoby z talentem plastycznym, ale i muzycznym, dla których sztuka ma wiele „twarzy”.

Uroczystość prowadził Samorząd Uczniowski (Eugenia Brzezicka i Matylda Banasiak) – pod przewodnictwem p. Katarzyny Paliwody, dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi oraz p. Urszuli Korbaczyńskiej-Kowalskiej, wicedyrektor ds. ogólnokształcących. Dyrekcja podsumowała bieżący rok szkolny, który, ze względu na swój zdalny charakter, okazał się niezwykłym czasem, a także złożyła wszystkim wakacyjne życzenia.

Karolina Woszczyk

Więcej na Fanpage szkoły:
galeria 1
galeria 2
galeria 3
galeria 4