ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


Galeria
- plenery

  

PLENER MALARSKI
SKORZĘCIN
plener - klasy IIA Liceum Plastycznego, rok szkolny 2012/2013
w dniach: 24.09.-28.09.2012 r.

Opiekunowie:
wychowawca - mgr Małgorzata Deka,
mgr sztuki art. plastyk - mgr Grażyna Olczyk

W dniach 24.09-28.09.2012r. uczniowie klasy IIa LP oraz ich opiekunowie wzięli udział w plenerze malarskim w Skorzęcinie. W sumie wyjechały 24 osoby: 22 uczniów i 2 opiekunów. W założeniach pleneru było wykonanie przez uczniów dwóch prac studyjnych i dziesięciu szkiców.

Dzień I
W poniedziałek wyjechaliśmy spod szkoły około godziny 8.00. Po niepełnych 4 godzinach jazdy dotarliśmy na miejsce. Zakwaterowaliśmy się w pokojach i udaliśmy na obiad do stołówki. Po posiłku wszyscy uczniowie, korzystając z pięknego, ciepłego wieczoru, poszli wykonać pierwsze szkice plenerowe. Rysowaliśmy do godziny 17. Kolację zjedliśmy o 18.00. Zaraz potem udaliśmy się do prof. G. Olczyk na korektę pierwszych prac. Wieczorem integrowaliśmy się, spędzając wspólnie czas.

Dzień II
Drugi dzień pleneru rozpoczęliśmy śniadaniem o godzinie 8.30. Po posiłku każdy uczeń udał się na poszukiwanie idealnego miejsca do malowania. Po odnalezieniu go, rozpoczynaliśmy pracę. W tym czasie prof. G. Olczyk w towarzystwie prof. M. Deki udzielała nam korekty, ogromnie nam tym pomagając. Po kilkugodzinnej pracy wróciliśmy do ośrodka na obiad. Następnie, po krótkim odpoczynku, wróciliśmy na miejsca pracy. Kolacja odbyła się o 18.00. Po kolacji niektórzy uczniowie poszli jeszcze na korektę do prof. G. Olczyk. Inni wyruszyli na wieczorny spacer podziwiać okolicę, a jeszcze inni woleli zostać w pokojach i dopracować swoje prace plenerowe.

Dzień III
W środę rozpoczęliśmy dzień tak samo, jak poprzedni – wspólnym śniadaniem. Po posiłku ruszyliśmy tworzyć swoje dzieła pod czujnym okiem wykształconego plastyka - prof. Olczyk. Zarówno ciepłe słowa, jak i krytyka z ust obu opiekunek mocno motywowały nas do pracy. O godzinie 13.30 wspólnie zjedliśmy obiad i, podobnie jak dnia poprzedniego, wróciliśmy do pracy po krótkim odpoczynku. Po ciężkich dwóch dniach malowania i rysowania mogliśmy się zrelaksować przy wspólnym ognisku, które odbyło się o godzinie 19.00. Upiekliśmy kiełbaski i bawiliśmy się razem do godziny 22.00. Następnie prof. Deka ostatecznie sprawdziła obecność uczniów w pokojach i mogliśmy iść spać.

Dzień IV
Czwartek był ostatnim dniem na wykonywanie prac, więc każdy z nas szybko zjadł śniadanie i wyruszył na miejsce pracy, by wykonać ostateczne szkice i poprawki prac studyjnych. Prof. Olczyk, jak każdego dnia, pomagała nam swoimi uwagami. Omawiała każdą pracę z jej autorem, wskazując mu błędy i chwaląc go za dobrze wykonane elementy. Zmęczeni zjedliśmy obiad i wróciliśmy do pracy. Każdy z uczniów robił, co mógł, aby mieć jak najwięcej, jak najlepszych prac. Po kolacji większość osób dopracowywało swoje obrazy i szkice. Reszta poświęciła ten czas na odpoczynek.

Dzień V
Tego dnia, zaraz po śniadaniu, prof. G. Olczyk wspólnie z prof. M. Deką oceniały nasze prace. My w tym czasie pakowaliśmy swoje rzeczy i sprzątaliśmy pokoje. Po odczytaniu ocen, mieliśmy jeszcze chwilę wolnego czasu, aby dokończyć sprzątanie i pakowanie i wybrać się jeszcze na ostatni spacer po okolicy. O godzinie 12.00 zapakowaliśmy bagaże do BUSa i godzinę później wyruszyliśmy w drogę powrotną. Pod szkołę dotarliśmy o godzinie 16.00. Stamtąd odebrali nas już rodzice.

Anna Dziekańska

Zapraszamy do odwiedzenia galerii - ... więcej