ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


Galeria
- plenery

plener - Burzenin 2011
plener - Sielpia 2012
plener - Kamion 2012
plener - Soczewce 2012   

PLENER MALARSKI
Soczewce koło Płocka
plener - klasy IB Liceum Plastycznego, rok szkolny 2011/2012
w dniach: 11.06.-15.06.2012 r.

Opiekunowie:
wychowawca - mgr Tomasz Ciechanowski,
mgr sztuki art. plastyk - mgr Marlena Szymczyk.

W urokliwym miejscu, Soczewce koło Płocka, klasa 1B pod opieką Marleny Szymczyk i Tomasza Ciechanowskiego, popełniła pierwsze plenerowe prace.

„...Zmalowaliśmy kilka udanych szkiców i obrazów. Podjęliśmy wyprawę do Płocka, gdzie pochłonęło nas Muzeum Secesji. Eksponaty sztuki użytkowej: szkło, ceramika, meble, tkaniny wywarły na nas ogromne wrażenie. Doskonale, z humorem o temacie opowiadał profesor Tomasz Ciechanowski.

W jednej z sal z malarstwem naszą uwagę przykuł obraz Kazimierza Stabrowskiego „Skarga duszy”, modelką do niego być musiała Aleksandra, uczestniczka naszego pleneru, co uwieczniliśmy na pamiątkowej fotografii, na wypadek gdyby ktoś uwierzyć nie chciał.

Pogoda była dla nas łaskawa, prawie suchą nogą wróciliśmy do Soczewki zaopatrzeni w nowe kartony i materiały do dalszych artystycznych potyczek.

Z plenerowej wyprawy każdy zachował jednostkowe przeżycie i doświadczenie piękna przyrody. Niejeden obudził swą wrażliwość na kolor, kompozycję, nauczył się dostrzegać nie tylko zielenie ale fiolety, granaty, błękity i czerwienie.

Warto było doświadczyć i zasmakować pracy w plenerze. Z utęsknieniem czekamy na jesienne starcie z kolorem, przestrzenią i perspektywą.”

Marlena Szymczyk

Zapraszamy do odwiedzenia galerii - ... więcej