Konkursy i projekty szkolne

Zespół Państwowych Szkół Plastycznych
im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi uzyskał dofinansowanie zadania
„Ballady i romanse” Adama Mickiewicza w Łódzkim Plastyku w ramach Programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Ballady i romanse”. (więcej)

 

 

 

Wyniki konkursu:
„Historia i kultura Stanów Zjednoczonych”
Z inicjatywy p. Anety Maciejewskiej-Jakś oraz p. Aleksandry Kępczyńskiej dnia 7 grudnia odbył się konkurs „Historia i kultura Stanów Zjednoczonych”. Kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły zmierzyło się z zadaniami dotyczącymi historii i zwyczajów w USA oraz ciekawostkami życia codziennego tego ogromnego, a jednocześnie bardzo zróżnicowanego mocarstwa. Konkurs przebiegał w języku angielskim, co dodatkowo zwiększało trudność pytań.
Niekwestionowaną zwyciężczynią konkursu została Joanna Kuchar, uczennica klasy IIIb PLSP, która udzieliła 100% odpowiedzi poprawnych.
Uczestnikom, Laureatom i Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy!

 

Listopad to miesiąc szczególny… Wspominamy wtedy bliskich, którzy odeszli, ale również bohaterów, którzy walczyli za naszą wolność i ojczyznę. W ten wyjątkowy czas nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego projektu BohaterON mającego na celu kultywowanie pamięci o bohaterach Powstania Warszawskiego.

Podczas lekcji historii i języka polskiego przeprowadzone zostały zajęcia dotyczące powstania oraz tragizmu pokolenia Kolumbów. Uczniowie (w ramach konkursu „Praca miesiąca”) przygotowywali też wzruszające kartki pocztowe dla powstańców. Z wybranych prac została stworzona wspólna kartka pocztowa, która wraz z życzeniami dla powstańców została przekazana organizatorom akcji BohaterON.

Dziękujemy nauczycielom zaangażowanym w projekt (p. Marlenie Szymczyk, p. Jolancie Mastalerz, p. Karolinie Woszczyk, p. Małgorzacie Urbaniak) oraz uczniom, w szczególności uczniom klas pierwszych.

 

UAN – czyli uczniowie, absolwenci, nauczyciele. Galeria multimedialna to nowa formuła prezentacji twórczości osób związanych z ZPSP w Łodzi,
w formie gościnnych wystaw w łódzkich ośrodkach kulturalnych. (więcej)

 

 

 

KONFERENCJA
Kreuj siebie i nowe pomysły – innowacje w nauczaniu.

Celem konferencji jest pobudzenie do refleksji nad znaczeniem innowacji w codziennej pracy nauczyciela i ucznia oraz wskazanie niekonwencjonalnych rozwiązań dydaktycznych, które pomagają zaciekawić, rozbudzić kreatywność i twórcze myślenie uczniów szkół artystycznych. (więcej)

 


Straszny dwór Stanisława Moniuszki
w wykonaniu uczniów łódzkich szkół artystycznych. (więcej)

 


Projekt zakłada poszukiwanie talentów plastycznych pośród najmłodszych mieszkańców województwa łódzkiego. (więcej)

 


Zapraszamy uczniów i nauczycieli szkół ogólnokształcących do współpracy. Oferujemy warsztaty artystyczno-zawodoznawcze w ramach edukacji doradztwa zawodowego, w czasie których omawiamy specjalizacje oferowane w zawodzie plastyk. (więcej)