ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


MAKUSIE

historia
galeria


XIII edycja
konkursu


XII edycja
konkursu


XI edycja
konkursu


X edycja
konkursu


IX edycja konkursu

VIII edycja konkursu

VII edycja konkursu

VI edycja konkursu


  


Szanowni Państwo,

Zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnej, VII edycji konkursu skierowanego do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Celem konkursu jest rozwijanie, wśród uzdolnionych plastycznie dzieci i młodzieży, umiejętności obserwacji natury oraz refleksji nad otaczającym światem.

Konkurs inspirowany jest twórczością trzech artystów:
Tadeusza Makowskiego, Olgi Boznańskiej i Józefa Pankiewicza.

Wspólnym mianownikiem ich twórczości jest prezentowanie sylwetki ludzkiej - szeroko rozumiany portret. Dodatkowo, w przypadku Józefa Pankiewicza, inspiracją będą krajobrazy, pejzaże natury i miejskie. Zastosowane w nich różne rozwiązania formalne, w zależności od pory dnia, charakteru miejsca, strefy klimatycznej, tudzież pory roku. Zwracamy uwagę, że krajobraz może być dopowiedzeniem portretu, czy przedstawianej historii.
Proponujemy, by w twórczości Olgi Boznańskiej zwrócić uwagę na stroje z minionej epoki, którymi autorka podkreślała charakter przedstawianych postaci.
W przypadku twórczości Tadeusza Makowskiego mamy do czynienia z rozwiązaniem formalnym, które artysta stosuje celowo, jako wypracowany przez siebie styl - geometryzacja postaci. Mając to wszystko na względzie, młodzi artyści zyskują dodatkowe środki, aby przedstawić swoje idee. Studia natury oraz jednoczesna aktywizacja twórcza pomagają w poszukiwaniu własnego stylu wypowiedzi.

Dla tych z Państwa, nauczycieli, którzy chcieliby bliżej zapoznać się z twórczością wyżej wspomnianych mistrzów malarstwa, oraz zastanowić się, w jaki sposób przełożyć zyskaną wiedzę na inspirowanie uczniów do kreacji artystycznej, przygotowaliśmy spotkanie szkoleniowe, które poprowadzi mgr Agnieszka Sowińska, nauczyciel historii sztuki w naszej szkole.
Spotkanie to zaplanowane jest na połowę czerwca.
Prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres malymakus7@poczta.onet.pl
Nauczyciele uczestniczący w spotkaniu otrzymają potwierdzenie udziału.

Poniżej znajdziecie Państwo regulamin i niezbędne informacje dotyczące uczestnictwa.

Regulamin VII edycji konkursu - ... pobierz

komisarz konkursu Joanna Kierzkowska-Kłys

Sprawozdanie z posiedzenia Jury
VII Mały Makuś - Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzież - ... pobierz