ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


MAKUSIE

historia
galeria


XIII edycja
konkursu


XII edycja
konkursu


XI edycja
konkursu


X edycja
konkursu


IX edycja konkursu

VIII edycja konkursu

VII edycja konkursu

VI edycja konkursu


  


"Świat potrzebuje takich ludzi jak…"
to VI edycja Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży "Mały Makuś".
Jest próbą refleksji nad miejscem człowieka na ziemi, w aspekcie wykonywanej przez niego pracy. Chcemy, aby najmłodsi wypowiedzieli się jak widzą świat i jakie, ich zdaniem, zawody i profesje ludzkie wydają się najbardziej potrzebne, aby czynić świat lepszym, a może nawet w niektórych przypadkach go ratować...?

Czym dla 7-io latka jest świat? Czym dla 15-to?

Jesteśmy ciekawi tych poglądów, być może obaw?

Sugerujemy, że zawód przyszłości dzisiaj może być jeszcze całkiem niezidentyfikowany, więc pozwólmy wypowiedzieć się fantazji młodych twórców oraz zilustrować wizje.

Proponujemy by zwrócić w twórczości Olgi Boznańskiej uwagę na stroje z minionej epoki, którymi autorka podkreślała charakter przedstawianych postaci. Mając to na względzie, młodzi artyści zyskują dodatkowe środki, aby przedstawić swoje idee.

W przypadku twórczości Tadeusza Makowskiego mamy wiele przykładów stricte nawiązujących do tematu tegorocznej edycji - cykl Zawody. Ponadto geometryzacja postaci jest rozwiązaniem formalnym, które artysta stosuje celowo, jako wypracowany przez siebie styl. Zachęcamy do poszukiwania własnego stylu!

Protokół z obrad Jury - ... pobierz