ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


MAKUSIE

historia
galeria


XII edycja
konkursu


XI edycja
konkursu


X edycja
konkursu


IX edycja konkursu

VIII edycja konkursu

VII edycja konkursu

VI edycja konkursu


  
XI Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży „Mały Makuś”
„Podróż w nieznane” - rozstrzygnięcie konkursu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w XI Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży „Mały Makuś” – „Podróż w nieznane”.

Do konkursu zgłoszono 172 prace z różnych typów placówek, m.in. z domów kultury, pracowni plastycznych, szkół podstawowych i gimnazjów.
Młodzi twórcy przenieśli nas w krainę wyobraźni, zakamarki, przestrzenie stanowiące plastyczną interpretację hasła „Podróż w nieznane”. Komisję urzekała kolorystyka prac, szczerość wypowiedzi, zmagania nie tylko z różnymi technikami rysunkowymi, malarskimi, ale również z grafiką warsztatową.

Jury przyznało:
- nagrody w trzech kategoriach wiekowych: 5-9 lat, 10-14 lat , 15-19 lat
- Nagrodę Specjalną za pracę przestrzenną
- Nagrodę Dyrektora Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi.

Dziękujemy młodym twórcom oraz ich opiekunom artystycznym za udział w XI edycji Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży „Mały Makuś” - „Podróż w nieznane”.
Wszystkim życzymy dalszych sukcesów i zachęcamy do udziału w następnych edycjach konkursu.

Obrady jury:


Protokół z obrad jury - ... pobierz
XI Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży „Mały Makuś”
„Podróż w nieznane”

Szanowni Państwo,

zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnej XI edycji konkursu skierowanego do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych, a także do ośrodków kultury. Celem konkursu jest rozwijanie wśród uzdolnionych młodych ludzi umiejętności obserwacji natury i jej twórczej interpretacji, wreszcie refleksji nad otaczającym światem. Temat tegorocznego konkursu to – „Podróż w nieznane”. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu ilustracji tego hasła, opracowaniu jego plastycznej interpretacji. Zachęcamy młodych twórców do wyruszenia w podróż w nieznane krainy, lądy, światy, zakamarki, zakątki, przestrzenie, dotąd niezbadane… Zapraszamy również do odkrycia nowych miejsc, wyobrażonych lub wymarzonych. Otwórzcie się na przygodę plastyczną. Wyruszcie w podróż w nieznane, w drogę, którą chcielibyście odbyć, przeżyć – i zaproście do niej innych. Życzymy owocnej pracy i twórczych inspiracji!

Regulamin XI edycji konkursu - ... pobierz

komisarz konkursu Marlena Szymczyk