ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


MAKUSIE

historia
galeria


XIII edycja
konkursu


XII edycja
konkursu


XI edycja
konkursu


X edycja
konkursu


IX edycja konkursu

VIII edycja konkursu

VII edycja konkursu

VI edycja konkursu


  
X Edycja Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży „Mały Makuś”
- wręczenie nagród


5 kwietnia 2018 roku w Galerii „U PLASTYKÓW”
w siedzibie Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych
im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi zorganizowano uroczystość wręczenia nagród X edycji Festiwalu Twórczości Dzieci
i Młodzieży „Mały Makuś” – „Miejsce, które ma dla mnie największe znaczenie”. Odbył się także wernisaż wystawy pokonkursowej. ...więcejX Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży „Mały Makuś”
„Miejsce, które ma dla mnie największe znaczenie”

Szanowni Państwo,

zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnej X edycji konkursu skierowanego do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Celem konkursu jest rozwijanie wśród uzdolnionych plastycznie dzieci i młodzieży umiejętności obserwacji natury, twórczej interpretacji, wreszcie refleksji nad otaczającym światem.

Tematem tegorocznego konkursu jest relacja człowieka z przestrzenią. Szerokie ulice Łodzi, w stosunku do niskiego zabudowania kamienic, tworzą bajeczne proporcje, dające uczestniczącemu w ich percepcji głęboki oddech, poczucie przynależności lub odseparowania od jakiejś większej całości. Natomiast obserwacja przestrzeni wnętrz może być doskonałym pretekstem do rozwijania umiejętności przedstawiania perspektywy w pracach dwuwymiarowych, a w realizacjach 3d wzbogaca możliwości ilustracyjne.

Kwestie wnętrze/zewnętrze, widzialne/niewidzialne to z kolei rozmyślania bardziej filozoficzne, pozwalające stworzyć obrazy należące do światów onirycznych, marzeń i fantazji. Zgodnie z pierwotnym założeniem, idea festiwalu odwołuje się do trzech polskich malarzy, których dorobek zapowiadał lub stanowił awangardę wieku XX. Wciąż jednak pojawia się w ich twórczości świat przedstawialny.

Niech tegoroczna edycja będzie próbą pokazania elementów świata widzialnego - postaci, odzieży, wnętrza, pejzaży, ale umieszczonych w kontekstach dla nich niezwyczajnych. Hasło - przestrzeń - jako czynnik wiążący ze sobą różne materie, pozostanie podstawowym nawiązaniem do tytułu tegorocznej, dziesiątej edycji konkursu.

Życzymy owocnej pracy z uczniem podczas Waszego wspólnego wysiłku twórczego.

Regulamin X edycji konkursu - ... pobierz

komisarz konkursu Joanna Kierzkowska-Kłys