Ogólnopolski Konkurs Plastyczny z rysunku, malarstwa i rzeźby


10 marca 2022 roku w Zespole Szkół Plastycznych w Katowicach odbył się Ogólnopolski konkurs plastyczny z rysunku, malarstwa i rzeźby.

Jest on adresowany do klas przedmaturalnych, więc w tym roku zostało wytypowanych 5 Uczennic z klasy 3a.

 

 

 

Z Pracowni Malarstwa Pani mgr Grażyny Olczyk:
Natasza Bartłomiejczyk – nominowana do realizacji rzeźby (przygotowana została w Pracowni Pani mgr Joanny Kierzkowskiej – Kłys), przedmiot dodatkowy – malarstwo
Urszula Włostek – nominowana do realizacji rzeźby (przygotowana została w Pracowni Pani mgr Joanny Kierzkowskiej – Kłys), przedmiot dodatkowy – malarstwo

Z Pracowni Rysunku i Malarstwa Pana mgr Piotra Izydorczyka:
Katarzyna Jasińska – nominowana do realizacji malarstwa , przedmiot dodatkowy – rysunek
Anna Lemańska – nominowana do realizacji rysunku , przedmiot dodatkowy – malarstwo
Natalia Walczyk – nominowana do realizacji rysunku , przedmiot dodatkowy – malarstwo

Koordynacją przygotowań do Konkursu zajęła się Pani mgr Agnieszka Sowińska, kierownik sekcji przedmiotów artystycznych. Uczennice pod opieką Pani mgr Joanny Kierzkowskiej-Kłys oraz Pana mgra Piotra Izydorczyka udały się do Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach. Na miejscu wykonały określone regulaminem prace malarskie (studium martwej natury), rysunkowe (studium postaci) i rzeźbiarskie (studium głowy) w ciągu 8 godzin lekcyjnych z jedną przerwą obiadową. Po wykonaniu zadań zespół powrócił wieczorem do Łodzi.

Obecnie czekamy na wiadomości, czy któraś z naszych Uczennic zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego. Główną nagrodą będzie nagroda finansowa Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej oraz przyznanie prawa w roku akademickim 2023/2024 do ubiegania się o przyjęcie bez rekrutacji na jedno z szesnastu miejsc na kierunkach artystycznych (malarstwo, grafika, rzeźba), zagwarantowanych przez uczelnie artystyczne plastyczne.

Bardzo dziękujemy naszym Nauczycielom za przygotowanie Uczennic do Konkursu i opiekę. Z postawy naszych Reprezentantek jesteśmy bardzo dumni i mocno trzymamy kciuki za jak najlepszą punktację.

Autor tekstu: mgr Agnieszka Sowińska