Plastycy w Banku

W dniach od 15 do 29 listopada w siedzibie Narodowego Banku Polskiego – Oddziału Okręgowego w Łodzi możemy oglądać wystawę prac uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych. Jest ona owocem niezwykłego wydarzenia artystycznego – pierwszego pleneru rysunkowego i malarskiego Łódzkiego Plastyka, który odbył się w pięknych, zabytkowych wnętrzach NBP przy al. Tadeusza Kościuszki 14.

Autorami prac są uczniowie klasy Ic oraz klasy IVa – z pracowni rysunku i malarstwa prowadzonych przez p. Grażynę Olczyk, p. Halinę Chrapowicką-Ołubek oraz p. Piotra Izydorczyka. Oglądając prezentowane szkice, rysunki i realizacje malarskie młodych adeptów sztuk plastycznych oraz uczniów klasy czwartej, wkrótce już absolwentów szkoły, możemy podziwiać ich wizje artystyczne – dzieła, które powstały w secesyjnych wnętrzach banku, przestrzeniach pełnych detali architektonicznych. To one stały się głównym tematem prezentowanych prac. Opiekę artystyczną nad plenerem i wystawą sprawował p. Tomasz Ciechanowski.

Zapraszamy na uroczysty finisaż wystawy, który odbędzie się 29 listopada 2022 roku o godzinie 11:00 w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Łodzi przy al. Tadeusza Kościuszki 14.

Tomasz Ciechanowski