Ostatni Dzwonek

Ten ostatni czwartek,
dzisiaj się rozstaniemy,
dzisiaj się rozejdziemy…”

Słowa Dyrektora Szkoły kierowane do uczniów kas maturalnych (więcej)

 

31 marca br. pożegnaliśmy maturzystów. Klasy IIIa LP oraz IIIb PLSP przygotowały z tej okazji uroczystość, która w sposób żywiołowy i humorystyczny podsumowała czas edukacji najstarszych uczniów. Imprezę prowadziła – Natalia Walczyk (kl. IIIa) oraz Maria Gryndel (kl. IIa), przewodnicząca oraz wiceprzewodnicząca Samorządu Szkolnego. Obie wcieliły się w role konferansjerek, które animowały całą zabawę.

A w czym uczestniczyli maturzyści? Na początku wzięli udział w quizie, który został przygotowany w aplikacji „Kahoot!”. Odpowiadali na pytania, które sprawdzały wiedzę na temat Łódzkiego Plastyka. Następnie uczniowie mogli się pochwalić swoimi umiejętnościami w zakresie rysunku. Kolejną zabawą były bowiem kalambury. Maturzyści rysowali nauczycieli, a ich koledzy i koleżanki z klasy musieli zgadywać, o kogo chodzi. Można przyjąć, że konkurs sprawdzał spostrzegawczość i zmysł obserwacji uczniów. Niektóre rysunki wywołały szczególne rozbawienie zgromadzonych gości.

Uwieńczeniem imprezy był krótki filmik, w którym maturzyści odpowiadali na pytania młodszych kolegów (Natalii Walczyk i Eugenii Brzezickiej). Tę krótką sondę nagrała i zmontowała Anna Lemańska (kl. IIIa). Całą zabawę umilał występ zespołu wokalnego (kl. IIIa i IIa), który wykonał trzy piosenki – „Czterdziestolatka” (~„Dwudziestolatka”), „Co mi panie dasz” oraz „Ta ostatnia niedziela”. Słowa ostatniej zostały oczywiście dopasowane do sytuacji, dlatego usłyszeliśmy m.in.:

Ten ostatni czwartek,
więc nie żałuj go dla mnie,
spojrzyj czule dziś na mnie,
ostatni raz…”

Niewątpliwie pożegnanie maturzystów upłynęło w przyjemnej atmosferze. „Ten ostatni czwartek” dostarczył wiele śmiechu i radości, jak i wzruszeń. Teraz przed uczniami klasy IVa, IVb, IVc LP oraz VI OSSP czas wyzwań. Czekają ich bowiem egzaminy dyplomowe i maturalne. Z tego powodu wszystkim maturzystom życzymy powodzenia – aby udało się osiągnąć dobre i satysfakcjonujące wyniki.

Karolina Zaorska