Plener na Wydziale Zarządzania UŁ

1 czerwca 2022 roku, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, nasza szkoła powróciła na teren Wydziału Zarządzania UŁ (przy ul. Matejki 22/26), aby wziąć udział w kolejnej 10. edycji konkursu plastycznego. Jest to otwarta impreza artystyczna skierowana do osób uzdolnionych, organizowana cyklicznie od 2010 roku. Stanowi ona wprowadzenie w zagadnienia, klimat i nastrój wiosennego pleneru wyjazdowego.

„Plener malarski z Wydziałem Zarządzania” organizuje Uniwersytet Łódzki wraz z Zespołem Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi. Jego uczestnicy mają za zadanie ukazać w dowolnej formie i formacie, wybranej przez siebie technice rysunkowej lub malarskiej – budynek Wydziału Zarządzania albo jego okolicę. Kategoria prac obejmuje krajobraz, architekturę lub przyrodę. Uczniowie muszą spojrzeć na przestrzeń przez pryzmat własnej wyobraźni, inwencji twórczej, wykonując prace tematycznie związane z Wydziałem Zarządzania UŁ.

Czasu na realizację tak trudnego zadania konkursowego jest stosunkowo mało. Jednak trzeba przyznać – uczniowie „Łódzkiego Plastyka” potrafią nim gospodarować, podejmując szybkie decyzje. Wszystko to owocuje ciekawymi rozwiązaniami artystycznymi, którym sprzyja także dobra atmosfera i piękna pogoda. W efekcie na twarzach uczniów pojawiają się nie tylko uśmiechy, ale i pierwsze ślady opalenizny.

Po zmaganiach artystycznych przychodzi czas na wybór najlepszych prac. Jury składające się z pracowników naukowych UŁ i nauczycieli Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego poddaje je wnikliwej analizie. Biorąc pod uwagę walory artystyczne prac oraz stopień spełnienia wymogów ujętych w regulaminie, wyłoniło laureatów trzech kategorii:

  • I miejsce w kategorii klas pierwszych: Paulina Tygielska (klasa Ia PLSP);Wyróżnienia: Kacper Żelazowski (klasa Ia PLSP), Nadia Roszczewska (klasa Ic PLSP), Pola Partyka (klasa Ia PLSP);
  • I miejsce w kategorii klas drugich: Matylda Lotka (klasa IIa PLSP);
  • Wyróżnienia: Julia Ostrowska (klasa IIa PLSP), Zuzanna Ircha (klasa IIa PLSP), Jakub Skobel (klasa IIb PLSP);
  • I miejsce w kategorii klas trzecich: Aleksandra Nowaczyk (klasa IIIb PLSP);
  • Wyróżnienia: Klaudia Golisz (klasa IIIa LP), Zuzanna Tomaszewicz (klasa IIIb PLSP), Blanka Grymowska (klasa IIIb PLSP).

Nagrodzone prace zostaną (wzorem poprzednich edycji) wyeksponowane jako ekspozycja stała w auli Wydziału Zarządzania UŁ. Wręczenie nagród odbędzie się 24 czerwca 2022 roku w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.

 

Grażyna Olczyk