Teofilów s.a.

W dniu 19 stycznia uczennice z pracowni Projektowania Ubioru zwiedzały hale produkcyjne firmy Teofilów S.A., wiodącego producenta najwyższej jakości dzianin, obecnego w branży od 50 lat.

Z odrobiny tak bogatego doświadczenia uczennice mogły skorzystać w odniesieniu do zagadnienia druku odzieżowego, jaki jest nieodłącznym elementem ubioru. Wizyta ta była częścią projektu w ramach zadania „Druk odzieżowy jako element budujący kompozycję ubioru”.
W Teofilowie można było analizować druk odzieżowy w wydaniu komercyjnym, w skali masowej i w bardzo nowoczesnym parku produkcyjnym.

Częścią tego samego projektu była też wcześniejsza wizyta w ASP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, w Pracowni Druku. Tam uczniowie mogli przyglądać się artystycznemu podejściu do samego projektu druku na tkaninie, prześledzić proces przygotowania do druku, skorzystać z warsztatu oraz zapoznać się z tradycyjnymi technikami sitodruku, ale przede wszystkim dostrzec plastyczny wymiar procesu twórczego, istotny dla wartości koncepcji i realizacji.

 

Aleksandra Hetich