Wizyta w Alliance Francaise

1 marca 2022 roku uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do Alliance Francaise, żeby uczestniczyć w otwarciu pierwszego w Polsce wirtualnego muzeum sztuki Micro-Folie. Każdy miał do swojej dyspozycji stanowisko z tabletem do indywidualnej pracy w ramach przewidzianych ćwiczeń.
Dyrektor Alliance Francaise – p. Aurelien Mas – przywitał uczestników wydarzenia, życząc ciekawych doświadczeń w zwiedzaniu zbiorów m.in. Luwru, la Vilette czy Muzeum Picassa. Moderatorem spotkania była p. Grażyna Bocheńska, lektorka Alliance Francaise odpowiedzialna za spotkania w ramach Micro-Folie w Łodzi. Wyjaśniła koncepcję wirtualnego muzeum i poprowadziła zajęcia, pokazując możliwości pracy z zasobami dostępnymi dla chętnych uczestników tej artystycznej przygody.

 

 

Agnieszka Sowińska, kierownik sekcji przedmiotów artystycznych Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi, wręczyła dyrektorowi Alliance Francaise – medal Mecenasa Łódzkiego Plastyka. Był to wyraz podziękowania za długoletnią współpracę AF i szkoły.

 

 

 

 

 

A oto dwie opinie uczniów, którzy uczestniczyli w Micro-Folie: „Micro-Folie to wspaniała odskocznia od codziennej pracy w szkole. W świetnej atmosferze mogliśmy przenieść się w wirtualny świat sztuki francuskich muzeów. Bardzo odpowiadała mi forma dostępu do dzieł tam prezentowanych” (Mikołaj); „Spotkanie było interesujące. Ciekawie było zobaczyć wspaniałe dzieła sztuki w ogromnym powiększeniu i bardzo dobrej jakości. Chętnie wezmę udział w następnym tego typu spotkaniu”. (Laura)
Myślę, że uda nam się wyjść naprzeciw oczekiwaniom młodzieży, ponieważ współpraca z Przyjacielem Szkoły – Alliance Francaise będzie trwała. Połączą nas zapewne kolejne wspólne projekty.

 

 

Anna Perlińska