Wystawa fotografii historycznej

W galerii szkolnej na parterze zaistniała niezwykła wystawa. Tworzą ją czarno-białe fotografie ilustrujące historię naszego plastyka od lat 50. i 60., ma ona charakter stałej galerii i inicjuje akcję tworzenia Izby Pamięci naszej instytucji.

Kolejnym etapem tego projektu będą plansze z gazetą historyczną.

Pomysłodawcą stworzenia Szkolnej Izby Pamięci oraz przygotowania wystawy jest pani Dyrektor Katarzyna Paliwoda, za jej projekt i realizację odpowiada pan Wiesław Budziejewski, wieloletni Nauczyciel przedmiotów artystycznych.

Wystawa cieszy się niezwykłym zainteresowaniem Uczniów, Nauczycieli, naszych Gości. Są to zdjęcia opowiadające o naszej codzienności – zajęciach artystycznych w pracowniach, plenerach, wycieczkach. Obserwować można zmieniającą się modę i realia szkolne na przestrzeni lat 50., 60. i 70. Budujący jest entuzjazm i radość emanująca z fotografii ukazujących Uczniów oraz Nauczycieli podczas wspólnych zajęć.

Kolekcję tę można nazwać prawdziwym skarbem łódzkiego Plastyka. Pochodzi z prywatnego archiwum Pana Wiesława Budziejewskiego, który przez lata dokumentował życie naszej Szkoły. Za przekazanie tych zdjęć jesteśmy bardzo wdzięczni i apelujemy do wszystkich Pracowników, Absolwentów o wzbogacanie naszej Izby Pamięci podobnymi obiektami (prowadzimy stałą, otwartą zbiórkę pamiątek szkolnych).

Więcej ciekawych informacji i zdjęć z historii sztuki opublikowanych z okazji 75-lecia łódzkiego Plastyka można znaleźć na naszym facebooku: https://www.facebook.com/plastyklodz oraz stronie szkoły https://plastyklodz20.wixsite.com/75lat

Serdecznie zapraszamy do wirtualnej wędrówki po historii naszej niezwykłej Szkoły!