Uroczyste zakończenie roku szkolnego

List wicepremiera, ministra kultury prof. Piotra Glińskiego na zakończenie roku szkolnego 2021/2022

 

 

„Świat jest jak książka. Ci, którzy nie podróżują,
czytają jedynie pierwszą stronę”.
~ św. Augustyn

Koniec roku szkolnego 2021/2022 zamknął pewien etap w życiu szkoły. Pożegnaliśmy Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Tadeusza Makowskiego, by po wakacjach powrócić jako Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. 24 czerwca br. był ważny także pod innym względem.

Tego dnia p. Katarzyna Paliwoda, dyrektor „Łódzkiego Plastyka”, podsumowała swoją pięcioletnią kadencję na tym stanowisku. Podziękowała nauczycielom, rodzicom i uczniom za współpracę, która skutkowała wieloma pięknymi inicjatywami oraz kreatywnymi przedsięwzięciami, które przyczyniły się do rozwoju Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi. Życzyła także zgromadzonym wspaniałych wakacji.

Zanim jednak społeczność szkolna wyruszyła w podróż, by zażywać słońca, cieszyć się pięknem mórz i jezior, podziwiać majestat gór lub odwiedzać kolejne miejsca na wyznaczonym szlaku, uczniom zostały wręczone nagrody i wyróżnienia. Część z nich otrzymała świadectwa z „czerwonym paskiem”, które stanowią symboliczne uwieńczenie trudu i zaangażowania wkładanego w naukę. Wychowawcy docenili także tych uczniów, którzy wyróżnili się aktywną postawą i działalnością na rzecz klasy i szkoły.

Nagrody wręczyli również – p. Justyna Baińska i p. Robert Szwarc – za osiągnięcia sportowe, p. Anna Perlińska – za pomoc w organizacji Dnia Patrona, p. Agnieszka Sowińska – za udział w konkursie organizowanym przez Wydział Zarządzania UŁ oraz za dodatkową aktywność w dziedzinie historii sztuki, p. Aneta Maciejewska-Jakś – za szczególną wiedzę w zakresie języka angielskiego oraz p. Marlena Szymczyk – za pracę miesiąca. Wielu uczniów mogło więc czuć satysfakcję oraz zadowolenie, ponieważ nie tylko dostrzeżono ich starania, ale i zostali odpowiednio uhonorowani.

Tegoroczną uroczystość prowadziły – Maria Gryndel oraz Antonina Uzdrowska (kl. IIa PLSP), które jako reprezentantki Samorządu Uczniowskiego doskonale poradziły sobie z tym zadaniem. Na końcu zwróciły się do nauczycieli, dziękując im za ich pracę, oraz do uczniów, zachęcając ich do aktywnego wypoczynku. Bo skoro „świat jest jak książka”, warto zatem przeczytać jak najwięcej stron.

 

 

Karolina Zaorska